Yeni şeyler yapmak ve sonunda tüm saklı parçaları açmak için farklı öğeleri ve malzemeleri bir araya getirdiğiniz Little Alchemy 2’de görevimiz farklı temel unsurları birleştirerek mümkün olan tüm permütasyonları toplamak.little-alchemy-2

Başlamak için klasik dört elementi bize veriyor oyun: hava, su, ateş ve toprak cepte. Elementleri birbirleriyle birleştirerek birbirinden farklı materyalleri ortaya çıkarıyoruz. Mesela; su ve ateşi birleştirdiğimizde bize buhar veriyor. Toprak ve ateş birleştiğinde bir tuğlamız oluyor, iki tuğlayı üst üste koyup bir duvar, bir ev ve sonunda bir köy yapmak için tekrar tekrar birleştirmeye devam ediyoruz.

Keşfedilen her yeni yaratım ansiklopedide tutuluyor, nihai olarak koleksiyonun tamamlanması ve en sonunda bunların keşfedilmesini amaçlıyor oyun. Ara yüzü çok basit, bir tarafta keşfettiğiniz farklı malzemelerden ve diğer tarafta deneme alanından başka hiçbir şey yok. Ansiklopedide keşfettiğimiz şeyleri görebiliyor ve ipuçlarına bakabiliyoruz.

Bu tür oyunlarda esas eğlence; stratejik veya akıllıca oynamamasına gerek kalmamasından doğuyor. Little Alchemy 2’de ilerlemenin tek kısa yolu, keşfedildiği anda her malzemeyi diğer tüm malzemelerle tek tek birleştirmeye çalışmak. Mümkün olan her bir yaratım boyunca denediğimizde, eninde sonunda en hızlı şekilde tüm yaratımları elde edebiliyoruz.

Little Alchemy

Little Alchemy 2 Beklemediğiniz Kombinasyonlardan Eğlenceli Sonuçlar Çıkarıyor

Her malzeme tahmin ettiğimiz düz mantıkla karşımıza çıkmıyor tabii. Bazen olabilecek en saçma birleşimler en komik sonuçları veriyor. Bu küçük mizah parçacıklarının varlığı, oyuncu olarak bizi bu tatlı şakalar uğruna en mantıksız ihtimalleri bile denemek için cezbediyor. Örneğin; epey bir savaştıktan sonra oyunda kuş ögesini açtım ve rastgele denerken kuşu metalle birleştirdiğimde bana bir uçak verdi.

Bununla birlikte, mizahi noktaları yakalamak ve gülmeyi sürdürmek için mümkün olduğunca çok nesne bulmak gerçekten önemli. Bu şekilde ikinci sürümünü geliştiren ve yine aynı zevkle oynanan Little Alchemy 2, ilgi çekici ve eğlenceli bir oyun, ancak her bir evrim bir araya gelebildiği için olası şeylerin sayısı nedeniyle giderek zorlaşırken yavaş yavaş sıkılmanıza da sebep olabiliyor.

Little Alchemy

Temelde, malzemelerin birleştirilmesine odaklanmış bir oyunun etrafında yer alan, oyuncuya hiciv dolu şakalar sunan oyunun Türkçe dil desteği olmasa da deneme yanılma yoluyla bile güzel vakit geçirmeyi garanti ediyor. Hatta isterseniz oyunu resmi sitesi sayesinde tarayıcınızdan da oynayabilirsiniz. Eğer bu tarz bulmaca oyunlarını beğeniyorsanız kesinlikle denemeniz gereken bir oyun bu.

Little Alchemy 2
Little Alchemy 2
Developer: Recloak
Price: Free
‎Little Alchemy 2
‎Little Alchemy 2
Developer: Jakub Koziol
Price: Free+