Bugün inceleyeceğim mobil oyun uygulaması Mr Bullet. Oyun temelde bir bulmaca oyunu olmasıyla birlikte, bulmacaları çözüp seviye atlamanızı sağlayan materyaller, silahınız ve mermileriniz. Bulmacaseverler ve farklı açılardan bakma konusunda iyi insanlar bu oyunu çok sevecek gibi duruyor.

Mr Bullet

Oyunun geliştiricisi sevilen ve her yerde reklamlarına denk geldiğimiz Happy Glass, Blendy, Ball Smasher gibi oyunların da geliştiricisi olan Lion Studios. Bu oyunlarında ise Google Play Store tarafında 4.2 puan toplayıp, 50 milyon+ indirmeye sahip olmuşken Apple App Store’da 4.3 puan toplayarak mobil oyunseverler tarafından beğenildiklerini bir kez daha kanıtlamışlar.

Mr Bullet ile Az Kurşun Çok Düşman

Mr Bullet’da, kahramanımız casusluk işiyle uğraşmakta ve işinde oldukça iyi. Çıkmış olduğu gizli görevinde, kötü adamlara karşı silahını doğrultmak ve hassas açılar yakalayıp onları saf dışı bırakmak size düşüyor. Bazen ninjalar, bazen uzaylılar, bazense sokak kabadayılarıyla karşılaşacaksınız. Sayıları değişken olan türlü türlü düşmanları harcayabildiğiniz minimum kurşun sayısıyla öldürmeniz gerekli.

Mr Bullet

Her bölümün sonunda harcamış olduğunuz kurşun sayısına göre yıldızlarla derecelendirileceğinizi göz önünde bulundurarak bölümleri tekrar edebilirsiniz. Kazandığınız yıldızlar ve ilerlemeleriniz yeni oyun modlarının açılmasını sağlayıp oyunu daha keyifli hale getiriyor.

Seviye Atladıkça Zorlaşan Bulmacalar

Oyunun başlangıcına aldanıp kolay olduğunu sanmayın. Seviye atladıkça yeni dünyaların kilidini açıyor ve daha zorlayıcı bulmacalarla karşılaşıyorsunuz. Bu tür bulmaca oyunlarında tek düzelik hissine kapılmamak ve bölümlerin gitgide aynılaşmaması önemli bir unsurdur. Tadında bir zorluk arttırımı ile Mr Bullet benden tam not aldı.

Oyunun insanda yarattığı bağımlılık hissini sürekli devam eden yeni dünyalara, yeni düşman modellerine bağlıyorum. Bununla birlikte, ilerledikçe değişen çevresel unsurları hesaba katmak, ona göre açılar yakalamak, hareketli ve hareketsiz nesnelere kurşun atarak hangi yöne doğru sekeceği üzerine tahmin yürütüp plan yapmak çok zevkli. Açıkçası oyunun beni tavladığı nokta bu oldu.

Mr Bullet ‘da Tüm Modların Tadını Çıkarın!

Oyunda birden fazla oynanış seçeneği size sunulmuş. Klasik modda ilerlemelerinizin diğer modların açılmasını sağladığından yukarıda söz etmiştim. Mr Bullet oyununda klasik modun dışında rehine kurtarma modu, gizli göreve çıktığınız modlar, çin yılı, şükran günü vb. etkinlik modları, mermilerinizin ve çevre unsurlarının size de zarar verebildiği modları deneyimleyerek oyunda sıkılmadan doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Klasik mod bana vız gelir diyen arkadaşları, Friendly Fire moduna alalım.

Peki bütün seçeneklerimiz çevrim dışı mı? Tabii ki hayır. Çevrim içi gerçek oyuncularla kozlarınızı paylaşabileceğiniz, kazananın ortaya koyduğu iddianın iki katını aldığı oynama seçenekleri de sunulmuş. Kısacası bu oyunda benim anlatarak bitiremeyeceğim kadar çok şey var. Bu oyun dolu dolu bir oyun.

Mr Bullet ilginizi çekmeyi başardıysa aşağıdaki linklerden Google Play Store ve Apple App Store sayfalarını ziyaret edebilir veya telefonunuza indirebilirsiniz.

‎Mr Bullet - Shooting Game
‎Mr Bullet - Shooting Game
Developer: Lion Studios
Price: Free+
Mr Bullet - Spy Puzzles
Mr Bullet - Spy Puzzles
Developer: Lion Studios
Price: Free

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.