Words of Wonders kelime bilgimizi geliştirecek bir çapraz bulmaca oyunu. Oyunda bizlere birkaç harf ve boşluk veriliyor. Bu boşlukları, anlamlı kelimeler oluşturarak doldurmamız bekleniyor. İstenen kelimeleri bulabilirsek bölümü geçiyoruz. Oyunun Google Play Store puanı 4.6 iken Apple App Store’da ise 4.7 gibi başarıı bir puana sahip.

Words of Wonders ile Öğrenirken Farklı Beceriler Geliştir

Oyunun konseptleri dünyanın yedi harikasından oluşuyor. Bölüm atladıkça bu harikalar hakkında ufak bilgiler veriliyor. Böylece bulmacayı çözerek kelime bilgimizi geliştiriyoruz, aynı zamanda bölümleri atladıkça yeni bilgiler öğreniyoruz. Oyun bizlere, problem çözme, yazma, öğrenme, arama, birleştirme gibi becerilerimizi geliştirebilme fırsatı sunuyor.

Oyunu ilk oynadığımda birkaç harfle bu kadar kelime bulabildiğime çok şaşırmıştım. Alfabe düşündüğüm gibi sınırlı değilmiş meğer. Zihnimizi biraz zorlayarak uzun zamandır kullanmadığımız kelimeleri yeniden hatırlıyor ve kelimelerin gücüne hayret ediyoruz.word of wonders

 

Oyunda neredeyse dünyada konuşulan bütün diller mevcut. İkinci bir diliniz varsa ve pratik yapmak isterseniz Words of Wonders size bu fırsatı sunuyor. Daha önce bulmaca çözmeyen biriyseniz oyun ilk başta sizi zorlayabilir. Zorlandığınızı hissederseniz yardım butonu ile ipucu alabilirsiniz. Hatta bazen elde kalan harflerle kelime bulamadığınız zaman karıştırma butonuyla harfleri karıştırabilirsiniz.

Çoğu uygulamada olduğu gibi Words of Wonders’da da Premium seçeneği var. Belirtilen ücretleri ödeyerek reklamsız ve bol bol ipucu alarak oyunu oynayabilirsiniz. Ben şahsen oyunu oynarken hiç Premium olmalıyım hissine kapılmadım. Hem karşıma çıkan reklamlar rahatsız edici seviyede değildi hem de ücret ödememi gerektirecek kadar ipucuna ihtiyaç duymadım.

İnternetsiz de Oynanabiliyor

Oyunun en sevdiğim kısmı internet olmadan da oyunu oynayabiliyor olmam. En sevmediğim kısmı ise oyunun aşırı monoton ilerlemesi. Kelimelerle baş başa kalmak size göreyse bu özelliğin sizi mutlu edeceğinden eminim. Hatta bu oyunun tutkunları o kadar fazla ki internette oyunun kopyaları için bir araya gelen birçok insan mevcut. Oyunun müziği gayet hoş ve kafa ağrıtmayan cinsten.  Ben şahsen oyunun müziğini konsepte çok uygun buldum ama siz düşünürken sessizlikten hoşlanıyorsanız ayarlar kısmından sesi kapatabilirsiniz.

word of wonders

 

Words of Wonders uygulaması ilginizi çektiyse hem Google Play Store hem de Apple App Store’dan indirebileceğiniz gibi aşağıdaki linklerden de uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Words of Wonders: Kelime Oyunu
Words of Wonders: Kelime Oyunu
‎Words of Wonders: Crossword
‎Words of Wonders: Crossword
Developer: Fugo
Price: Free+

PAYLAŞ
Mitoloji tutkunu, yoga yapan, yeni işlere atılmaktan çekinmeyen bir doğa aşığı.