Kelime Gezmece, sunucusu BigStar Games olan ve satışını ise Elif Uzun’un yaptığı bir mobil oyun. Oyun bulmaca kategorisinde bulunuyor ve oyunu istediğiniz yerde istediğiniz zaman offline olarak oynayabiliyorsunuz. Apple App Store’da 4.6, Google Play Store’da ise 4.7 puana sahip. A Word ile benzerlikler gösteriyor.

Kelime Gezmece

Kelime Gezmece ile Beyin Egzersizi 

Kelime Gezmece’deki kelimeler çok zor sayılmaz hatta bence gayet basitler. Fakat bir noktadan sonra hızlıca ilerlediğinizi düşündüğünüz anda afallamaya başlayabiliyorsunuz. Kelime Oyunu izleyenler bilir, biz buna basiret bağlanması diyoruz. 3 harflik bir kelimeyi bile bulamayabiliyoruz bazen. Ee insanoğluyuz, beşer şaşarız.

Oyunun bir kaç güzel noktası var ancak en can alıcısı ise kesinlikle beyin egzersizi yaptırıyor olması. Harfler ekranda dizildikten sonra 10 saniyeye kalmaz yaparım dediğiniz hiç bir bulmacayı o kadar kolay bitiremiyorsunuz. Basiret bağlanması bu oyunda yakanızı bırakmayacak. Ama pes etmeyip, denemeye devam ettikçe hafızanızdaki gelişmeyi anlık bile fark edebiliyorsunuz. Oyun bende bu hissiyatı uyandırdı.

Artık akşamları Ali İhsan Varol’un karşısına antrenmanlı bir şekilde çıkabilirim. Açılın ben geliyorum.

Kelime Gezmece

Kelime Gezmece ile Dünya Turuna Çıkın

Oyunun her bir bölümü bir şehirde geçiyor. Her bir şehirde 9 farklı bulmaca var. Bulmacaları tamamlayarak diğer şehirlere geçebiliyor ve dünyayı adeta gezebiliyorsunuz. New York, Tokyo, İstanbul, Venedik, Giza ve niceleri.

Kelime Gezmece’de tamamen ücretsiz şekilde size dünyayı gezdiriyor. Hem de birbirinden güzel şehir fotoğraflarına bakma şansı tanıyor. Fotoğraflar gerçekten çok kaliteli. Oyunun oynanmasını sağlayacak bir özellikli mi sizler için bilmiyorum ama ekrana baka kaldığım bölümler de oldu.

Bulmacaları tamamladıkça, bölümleri birer birer geçtikçe Seyyahname puanınızı da artırıyorsunuz. Aynı zamanda ülke bölümlerini tamamladıkça da pasaportunuzu dolduruyorsunuz.

Kelime Gezmece

Kelime Gezmece’nin İnce Detayları

Kelime Gezmece’de bölümleri tamamladıkça oyun altını kazanıyorsunuz. Bölümleri bitirdiğinizde elde ettiğiniz altınları izleyeceğiniz videolar ile de katlayabiliyorsunuz.

Oyun içi altında tahmin edeceğiniz üzere bulamadığınız kelimeler olduğunda size yardımcı oluyor. Altın kullanarak kalan kelimenin harflerini satın alıyorsunuz ve işiniz kolaylaşıyor. Bölüm başına 20 altın kazanırken aldığınız her bir harf 40 altın, kapitalizmin gözü kör olsun.

Bulmaca üzerinde olmayan kelimeler de mevcut. Bunları bulmak da size ekstra altın kazandırıyor. Bu yüzden bulabildiğiniz kadar kelime bulun. Ve beyin egzersizinizi en üst noktaya çıkartın, sınırları zorlayın.

Bazı bölümlerde ise bulmacada bulunan ama zorlayıcı kelimeler de var. Bu kelimeleri bulursanız, bölüm sonunda çok daha fazla altın kazanabilirsiniz

Kelime Gezmece

Beyin egzersizlerine doyacağınız oyun ile ilgili bilgileri şuradan alabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de Kelime Gezmece’yi indirebilirsiniz.

‎Kelime Gezmece
‎Kelime Gezmece
Developer: UNICO STUDIO
Price: Free+
Kelime Gezmece
Kelime Gezmece
Developer: Unico Studio
Price: Free