Yeni iPhone Türkiye fiyatları ile ilgili söylentiler artıyor. Apple’ın yeni modelleri 12 Eylül tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Ancak iPhone tutkunları şimdiden heyecanla beklemeye başladı. Ülkemizde ve tüm dünyada en çok merak edilen konu ise modellerin ne kadara satılacağı oldu.

Yeni iPhone Türkiye fiyatları

Yeni iPhone Türkiye Fiyatları Açıklandı mı?

Teknoloji devi şirket, hem geliştirdiği mobil uygulamalar hem de akıllı cihazlar ile sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Son olarak yeni iPhone modellerinin tanıtımı ile gündeme gelen şirket, eylül ayına da damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Türkiye’deki kullanıcılar ise döviz kurlarında meydana gelen artışın ardından cihazların satış fiyatının ne olacağını merak ediyor. Rakamların yüksek olacağı kesin, ancak nasıl bir seviyede satışa sunulacağı hayli tartışmaya açık bir konu.

Konuyla ilgili bazı bilgiler de gündeme gelmeye devam ediyor. Buna göre 12 Eylül’de gerçekleştirilecek etkinlikte Apple’ın üç yeni iPhone modeli tanıtılacak.

Son bilgiler, bu cihazlar hakkındaki bazı teknik detayları da barındırıyor. Buna göre cihazlardan biri 5,8 inç OLED ekrana sahip olan iPhone XS olacak. Kaynaklardan bazıları iPhone XS’nin satış fiyatının 799 dolar olacağını iddia ediyor.

Bir diğer model ise 6,5 inç OLED ekrana sahip olan iPhone XS Plus olarak karşımıza çıkıyor. Kaynaklar, bu modelin satış fiyatının 1.049 dolar olacağını açıkladı.

Son model ise iPhone XC veya iPhone 9 ismi ile piyasaya sürülecek olan 6,1 inç LCD ekranlı model olacak. Bu cihazın ise 699 dolar seviyesinde satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Elbette bu rakamlar, yalnızca analistlerin tahminlerinden ibaret. Bir başka kaynak ise iPhone XS modelinin 999 dolar olacağını öne sürerken, iPhone XC‘nin 799 dolar seviyesinde satışa sunulacağını iddia ediyor. Bu tahminde şaşırtıcı olan iPhone XS Plus modeli ile ilgili aynı rakam beklentisinin gündemde olması. Kaynakların hemfikir olduğu fiyat ise 1.049 dolar.

Yeni iPhone Türkiye fiyatları

Türkiye’de Durum Ne Olacak?

Aslında fiyatlar, klasik bir yeni iPhone skalasına uygun görünüyor. Ancak ülkemizde döviz kurları dikkate alındığında rakamların son derece ürkütücü olduğunu söylemek hiç de zor değil.

İddiaya göre yeni iPhone cihazların fiyatları, ülkemizde ikinci el yerli otomobil fiyatlarını dahi geride bırakacak. Buna göre iPhone XC 10 bin TL, iPhone XS 12 Bin TL ve son olarak da iPhone XS Plus ise tam 15 bin TL’den satışa çıkarılacak.

Bu rakamların henüz bir iddiadan ibaret olduğunu tekrar hatırlatalım. Ancak bu bekleyiş, iki gün sonra sona erecek.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.