Gün geçmiyor ki Apple yerinde dursun, gün geçmiyor ki yeni ürünler, alabileceğimizi aklımızın ucundan bile geçiremediğimiz modeller raflardaki yerlerini almasınlar. Apple’ın sonbahar etkinliği için belirlediği tarih internet ortamına sızdırıldı. Aynı zamanda etkinlik adına yapacağı tanıtımlar, yeni ürünlerin bilgileri de internet ortamında kol geziyor.

Apple ailesine yeni katılacak ürünleri kullanıcılar merakla bekliyor. iPhone 12 serisinin de tanıtılacağı bir değil iki tane etkinlik olacağı bilgisi sızdırıldı.

Apple'ın Sonbahar Etkinliği

Apple’ın Sonbahar Etkinliği: Bilgi Twitter’dan Geldi! 

Bu tür internet ortamında sızdırılan bilgilerin kesinliği olmadığı gibi ”sızdırılma” konusunun da muallak olduğu çok net. Bilginin doğruluğu sızdırılma konusu olduğu için havada kalıyor. Ama bir yandan da bu tür detaylar belki de markanın bir stratejisi diye düşünüyorsunuz, ki ben bu tür bilgileri sızdırılma olarak değil, pazarlama stratejisi olarak görüyor ve merak uyandırma adına yapıldığını düşünenlerdenim.

Apple’ın Sonbahar etkinliğine dair sızan bilgi Twitter’dan geldi. Komiya (@komiya_kj) adlı bir Twitter kullanıcısı Apple’ın yakın bir gelecekte gerçekleştireceği etkinlik ve ürün tanıtımları ile ilgili bazı detaylar paylaştı. Tabi ki bu Komiya’nın ilk sızdırdığı bilgi de değil. Aynı isimli kullanıcı daha önce de Apple’a dair haberleri internet ortamında açıklamıştı. Sadece Apple markasına yönelik değil diğer birçok büyük teknoloji şirketinin de sır gibi saklı bilgilerini sızdırdı.

Apple'ın Sonbahar Etkinliği

Komiya huylu huyundan vazgeçmez diyerek mobil sektöre dayalı sızıntılara devam etti ve Apple’ın yeni ürünlerine dair düzenleyeceği lansman tarihini açıkladı.

Etkinlik Ne Zaman? Hangi Ürünler Tanıtılacak?

Apple’ın Sonbahar etkinliği yıl sonuna doğru olacak ve sızdırılan tarih ise 8 Eylül. Peki hangi ürünler tanıtılacak?

”Apple Special Event” adı altında düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak ürünler şöyle:

  • iPhone 12
  • Apple Watch Series 6
  • Airpower
  • AirTags
  • 8. Jenerasyon iPad

Apple'ın Sonbahar Etkinliği

Bu ürünler etkinliğin ilk ayağında tanıtımı yapılacak ürünler olarak söylendi.

İkinci etkinlik ise 27 Ekim’de düzenlenecek, bu tarihte tanıtımı yapılacak ürünler de şöyle:

  • Mac with Apple Silicon
  • iMac
  • AirPods Studio
  • Apple TV 4K

Farklı bir tarihte düzenlenecek bir etkinlikte ise yeni nesil işlemcilerle güçlendirilmiş yeni MacBook ve 13 inç MacBook Pro’nun da tanıtılacağı kesin.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.