Spotify Türkiye fiyatlarında zam yapacağını açıkladı. Yeni aboneler için yeni fiyatlar düzenlendi. Aynı zamanda yeni aboneler için de yeni bir fiyatlandırma tablosu açıkladı. Zammın uygulanacağı tarih de belli. Belki de en uygun fiyatlı müzik dinleme uygulamasına Spotify’a zam gelmesi, mevcut kullanıcıları da potansiyel kullanıcıları da üzdü.

Spotify'a zam

Spotify’a Zam, Yeni Yılda Kullanıcıları Üzecek!

Popüler çevrimiçi müzik servisi Spotify, Türkiye fiyatlarında zam olacağını resmen duyurdu. Bildiğiniz üzere ücretsiz bir şekilde de kullanılabilen çevrimiçi müzik servisi; ücretli kullanımlarda kullanıcılara reklamsız hizmet sunuyor. Aynı zamanda müzikleri kontrol etme imkanı da tanıyor. Premium abonelik sayesinde aboneler çevrimdışı müzik dinleyebiliyor ve istedikleri anda şarkı değişimi yapabiliyor.

Premium üyelik dışında aile üyeliğine de sunulan hizmet dolayısıyla zam geliyor. Spotify’a zam kapıda olduğu gibi kullanıcıların da gözleri yaşlı. Gelecek zammın ise detayları belli oldu.

Premium hizmet mevcut kullanıcılar için ayda halen 13.99 TL olarak devam edecek. Uygulamaya yeni üye olacak kullanıcılar içinse yeni fiyat 17.99 TL olarak güncellendi. Aynı zamanda mevcut kullanıcılar da, yeni üyelerde olduğu gibi önümüzdeki sene Ocak 2020 itibariyle 17.99 TL ödemeye başlayacak.

Aile Hesabı da Zamlanıyor! 

6 ayrı kullanıcı tarafından kullanılabilen ve çevrimiçi müzik servisinin en bilinen hesabı haline gelen ”Aile içi Premium” hesabı da yeni gelecek zamdan nasibini alacak. Aylık 20.99 TL’ye abone olunabilen aile hesabı, zamla beraber ayda 26.99 TL’ye çıkıyor.

Öğrenciler için de kötü haber geldi, zam yolda. Ayı şekilde yeni senede gelecek zam ile beraber öğrenci hesaplarından da 6.99 TL değil 8.99 TL olarak ücret alınacak. Yeni aboneler içinse ücretler tamamen zamlı şekilde uygulanacak. Yani her yeni üye ”Aile içi Premium” olsun, ”Premium Üyelik” olsun ya da ”Öğrenci Üyeliği” olsun zamlı fiyatlarla uygulamaya abone olacak.

En Yakın Rakibinin Fiyatlarının Üzerine Çıkacak

Spotify’a zam gelmesi ile beraber en popüler müzik hizmeti, en yakın rakibinden daha pahalı bir konuma gelecek. Spotify’a yeni yılda gelecek zam, Apple Müzik fiyatlarını geçmiş olacak. Apple Müzik’in Türkiye’de bireysel kullanım için 13.99 TL. Aile içi kullanım için bedeli ise 20.99 TL. Apple Müzik fiyatlarında ise yeni yılda bir değişiklik olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Spotify'a zam

Daha önce Spotify üyesiydim ve uygulamadan çok memnundum. Sonrasında telefonumu değiştirdim ve Apple Müzik üyeliği aldım. Fiyatlardan dolayı arkadaşlarımı kıskanır hale gelmiştim fakat Spotify’a zam geleceğini öğrenince herkesi telefon ile arayıp kötü haberi verdim.

‎Spotify - Music and Podcasts
‎Spotify - Music and Podcasts
Developer: Spotify
Price: Free
Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts
Developer: Spotify AB
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.