Spotify kullanıcı engelleme özelliği üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Zorbalıkla mücadele eden uygulama devi, engelleme özelliğini değerlendirmeye başladı.

Spotify Kullanıcı Engelleme

Spotify Kullanıcı Engelleme Özelliği Nedir?

Spotify tüm dünyada aktif olarak kullanılan müzik akış uygulamalarından biri. Ülkemizde de son derece popüler. Uygulamaya ücretli üye olabileceğiniz gibi ücretsiz şekilde de müzik dinleyebiliyorsunuz.

Bunun dışında kendi profilinizi oluşturabiliyor, arkadaşlarınızı takip edebiliyor ve müzik listelerinizi onlarla paylaşabiliyorsunuz. Aslında zorbalık ihtimali de tam da bu aşamada başlıyor. Bir sosyal platform olmasa da zorbalık nedeni ile en çok sıkıntı yaşayan uygulamaların başında Spotify geliyor.

Spotify Ayarlar kısmından gizlilik ayarlarınızı düzenleyerek dinleme geçmişinizi herkese kapatma ihtimaliniz var. Ancak kapatmadıysanız, kötü niyetli kişilerin bu bilgiye ulaşarak size çeşitli konularla zorbalık yapması mümkün.

Dinlediğiniz müzik bu noktada özel bir zevki ifade ediyor ancak kötü niyetli kişiler, bu özel bilgi üzerinden size rahatça saldırabiliyor. Daha da kötüsü, dinlediğiniz müziklerden duygusal durumunuz hakkında çıkarım yapmak da son derece kolay, bu da sizi zorbalığa daha da açık hale getiriyor.

Spotify Kullanıcı Engelleme

Spotify Zorbalığa Çözüm Buldu

Tüm bu durumlar Spotify’ı harekete geçmek zorunda bıraktı. Uygulamada şu an için kullanıcıları engelleme özelliği mevcut değil. Ancak, şirket özellik üzerinde çalışmalarını başlattı. Engelleme özelliği ne zaman aktif olacak, henüz bilinmiyor.

Ancak yakın bir zamanda sizi rahatsız eden veya bilgilerinize erişmesini istemediğiniz kişileri kolayca engelleyebileceksiniz.

Bu çözüm henüz hayatımızda değil. Bu nedenle zorbalığa uğramamak için sosyal ayarlarınızı düzenleyebilir ve tamamen gizli olmayı seçebilirsiniz. Böylece oynatma listeleriniz de başkaları tarafından görüntülenemeyecektir.

Ancak bu durumda kötü niyetli kişilerden korunmak için tüm bilgilerinizi herkese kapalı hale getirmiş olacaksınız. En azından dostlarınızın dinleme listelerinize erişmesini istiyorsanız bir süre daha Spotify engelleme özelliği çalışmalarının sonuçlanmasını beklemeniz gerekecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.