Sizlere çok ama çok ama çok yeni bir uygulamadan bahsetmek istiyorum: Meet the Music. Günümüzde arkadaş edinme, flört etme uygulamaları o kadar çok tuttu ki bu uygulamanın tutmama ihtimalini 0’ın altında -1 olarak görüyorum. Hele ki durum şarkı dinleyerek arkadaş edinmekse kullanıcılar için tadından yenmeyecek bir durum. Ben de kendi kız arkadaşımla şarkı önererek tanışmıştım. Şarkıların sonu yok, kurulabilecek potansiyel arkadaşlıkların sonu olmadığı gibi…

Uygulama o kadar yeni ki şu anda kullanıcı sayısı 1000’in biraz üzerinde. Arkadaş edinme uygulaması olduğu için potansiyel olarak milyonları bulacaktır. Google Play Store’da henüz bir puanla ortalaması yok fakat Apple App Store’da 4.2 puana şimdiden ulaşmış durumda.

Meet the Music: Şarkıdaşlıktan Arkadaşlığa Giden Yol

Meet the Music’in öncelikle Spotify tabanlı bir uygulama olduğunu söylemem gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra öncelikle bir hesap açıyorsunuz. Sonrasında kendi Spotify hesabınızı uygulamada giriş yapıyorsunuz (Spotify hesabınız olmadan uygulamayı kullanamazsınız).

Uygulamayı indirdiniz, Spotify hesabınızla Meet the Music hesabınızı yönlendirdiniz sırada ne var? Şimdi yapacağınız şey şu: Sevdiğiniz bir şarkıyı açacaksınız, ”Eşleş” sekmesine gelerek fotoğrafınıza tıklayacak ve hemen aynı şarkıyı dinleyen insanları bulmaya başlayacaksınız. Eş aramaya başladığınız andan itibaren ”Keşfet” sekmesinde dinlediğiniz şarkı gözükecek. Aynı zamanda keşfet sekmesinde aynı şarkıyı dinleyen hesapları da görebileceksiniz.

Not: Spotify Premium üyeliğiniz bulunmadan da kullanabilir, eşleşme yapabilir ve yeni insanları keşfedebilirsiniz fakat şarkı değiştiremezsiniz.

Şarkıyı Açtın, Eşleştin. Peki ya Sonra?

Aynı şarkıyı dinlediğiniz kişinin isim ve soyisminin sadece baş harflerini görebileceksiniz. Fotoğraflarınız ise gözükmeyecek. İsmini öğrenmek için daha kolay bir yol var konuşmada bunu sorup öğrenebilirsiniz fakat gizli kalmak isteyecekler olabilir. Bunun çözümü ise çok kolay; kurduğunuz sohbet bir süre sonra haliyle ilerleme kat etmiş olacak ve profiliniz karşı taraf tarafından tamamen görünür hale gelecek. Tabi ki siz de konuştuğunuz insanın profilini tamamen görebileceksiniz.

Chat bölümünden sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Sıkıldığınız bir sohbet ya da artık -istemediğiniz- farklı yönlere giden sohbetler varsa sohbeti sola kaydırıp silebilirsiniz. Samimi arkadaşlarımız şarkı önerileri almaya alıştık şimdi ise Meet the Music şarkılar ile bize arkadaşlar önerecek.

Meet the Music: Uygulama Çok Yeni; ”Bug”lı Olması da Çok Normal

Her yeni uygulamanın bazı aksaklıkları olacaktır ki Meet the Music’in de var.

  • Spotify hesabını bağlanırken hata verebilir.
  • Bazen uygulamadan atabiliyor (Merak etmeyin, konuşmalarınız kaldığı yerden devam eder).
  • Uygulamanın giriş ekranında takılma olması(Kapatıp açınca düzeliyor).

Bende bu üç farklı ”bug” oluştu. Fakat uygulamaya birkaç kez giriş yapıp, kullanmaya başladıktan sonra bir daha olmadı. Sizin de karşınıza çıkarsa garipsemeyin diye not olarak düştüm.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.