Sizlere daha önce bahsettiğim Meet the Music yenilendi. Uygulama tasarımından yazılımına kadar tamamen baştan tasarlandı, daha eğlenceli bir hal aldı. Eski tasarımına göre çok daha sade bir hal alan Meet the Music, en son bahsettiğimden bu yana kullanıcı sayısını da artırmış durumda.

Uygulamanın kullanıcı sayısı artmış olsa bile gözüme takılan bir konu var ki o da verilen puanların ve ortalamanın düşmüş olması. Daha önce basettiğim gibi uygulamanın yeni olması sorundu, şimdi ise en baştan tasarlanan bir uygulamaya göre gene hataları olabilir. Fakat, bence bu durum uygulamayı kullanılmaz yapmıyor.

Meet the Music Yenilendi, En Baştan Tasarlandı!

Uygulamanın genel özelliklerinden bir kez daha bahsetmeyeceğim sadece anlaşılmadığını düşündüğüm bir konuya tekrar parmak basmak istiyorum.

Meet the Music’i sadece Spotify hesabı olanlar kullanabiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra Meet the Music ve Spotify hesaplarınızı birbirine bağlamanız gerekmekte. Ardından MTM uygulamasından “Meet the Music Yenilendi ” butonuna tıklayın, Spotify’a yönlendirildikten sonra bir şarkı açın. Bu dakikadan sonra uygulama içerisinde sizlerle aynı şarkıyı dinleyen kişiler ile eşleşmeye başlayacaksınız.

Eşleştiğiniz kişileri “Mesajlar” kısmında görebilir ve doyasıya sohbet edebilirsiniz.

Tasarımının değişmesi, uygulamanın ara yüzündeki hızlanma ilk olarak gözüme çarpan özellikler oldu. Beyaz temanın uygulamaya daha çok yakıştığını düşünüyorum. Uygulamayı İngilizce ve Türkçe olarak iki farklı dilde kullanabiliyorsunuz.

Önce Şarkı Sonra Sohbet! 

MTM’yi kullanmaya başladığımdan beridir benimle aynı şarkıyı dinleyen birkaç kişi ile eşleştim. Bu eşleşmelerde ise süreler benim için fazla uzundu. Dinlediğim şarkıların, takip ettiğim grupların çok az dinleniyor olması bu konudaki en büyük faktör. Nonpoint, Le Betre gibi az tanınan grupları dinliyor olmam benim için bir handikap.

Spotify’da sadece Premium üyelerin kullanabildiği MTM’nin keşfet tarafında da gördüğüm kadarıyla zaten benimle çok az kişi aynı şarkıları dinliyor, haliyle eşleşme ve bekleme sürem de artıyor. Mantıken bakacak olursak daha çok dinlenen şarkılar, gruplar vs. ile uygulamayı kullanırsanız bekleme süreniz çok daha az olacaktır.

Daha kullanışlı ve sade arayüzü ile tamamen baştan tasarlanan Meet the Music uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.