Birçok uygulamanın sahip olduğu Lite versiyonu bildiğimiz gibi asıl uygulamanın biraz daha küçültülmüş, daha eski modeller için tasarlanmış olan versiyonu oluyor. Artık yavaş yavaş asıl uygulamanın Lite’ını çıkarmak moda oldu diyebiliriz. Facebook Lite, Twitter Lite, Skype Lite gibi uygulamalardan sonra Spotify Lite Android versiyonu da bu gruba katıldı.

Spotify Lite Android Aynı Zamanda Kota Dostu!

Spotify, daha ufak veri planı kullanan ve daha eski cihazlara sahip kişiler için tasarlanan Spotify Lite adlı Android uygulamasının daha küçük olan sürümünü başlatıyor. 10 MB’lık uygulama (ana Spotify uygulaması 100 MB’lık alan istiyor) yeni bir büyük özelliğe sahip: Bir veri limiti belirleme ve bu limite ulaşıldığında bir bildirim alma özelliği. Bu, kısıtlı veri paketi olan ve veri kullanımına dikkat etmesi gereken insanlar için neredeyse bir zorunluluk. Aksi takdirde, veri planlarını aşarlarsa bunun geri dönüşü pahalı oluyor.

Spotify Lite Android kullanan dinleyiciler de şarkı önbelleğini kontrol edebiliyor olacak ve depolama sorun teşkil ettiğinde ise tek dokunuşla temizleyebilecekler. Spotify Lite Android uygulaması Google Play Store aracılığıyla Asya, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika çevresindeki 36 pazarda bulunuyor. Android sürüm 4.3 ve daha üst sürümleri çalıştıran tüm cihazlarda çalışıyor. Her zaman kullandığımız Spotify uygulamasıyla aynı deneyimi sunuyor ancak daha yavaş bağlantıya ve daha az veri planları olanlar için optimize edilmiş hali diyebiliriz.Spotify Lite Android

Veri özelliği eklenmesinin yanı sıra, standart Spotify ve Lite arasındaki diğer tek ana fark tasarım değişikliği gibi görünüyor: Kullanıcıların ana uygulamada Kitaplık adı altında kullandıkları sekme -kaydedilmiş tüm şarkıların ve çalma listelerinin bulunduğu kısım- Lite versiyonda Favoriler olarak değişmiş. Spotify, Lite uygulamasının ana Spotify uygulaması tamamladığını ve insanların “hangisinin [kendileri için] en iyi ve en uygun olduğunu” seçmesi gerektiğini söyledi.

Spotify, yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir Lite uygulaması tanıtan birçok büyük teknoloji şirketlerinden birisi. Örneğin; Facebook, Facebook Lite, Messenger Lite ve Instagram Lite’ı başlattı. Uber de ayrıca kendi Lite versiyonunu yayınladı. Bu Lite uygulamaları, teknoloji şirketlerinin gelişmekte olan ülkelere doğru genişlemeye çalıştığı için daha popüler ve kritik hale geliyor. Veri bağlantılarının yavaş ve veri ücretlerinin pahalı olduğu ülkelerde Lite uygulaması bulundurmak artık firmalar için bir zorunluluk.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.