Herkesin gönlünde hep bir rock grubu kurma hevesi vardır sanıyorum. Rock grubu kurmak olmasa bile bir elektro gitar, bas gitar ya da davul çalmak gibi istekleri olmuştur. Hadi bunlar da olmadı diyelim, akustik gitar alıp sahillerde ”Akdeniz Akşamları” çalmak istemiştir. Benim de hep bir elektro gitar veya davul çalmak gibi iki hevesim oldu. Ya maddi açıdan ya da kısa süreli hevesimin kaçmasından dolayı bir türlü bu işe girişemedim. Ben de bir uygulama buldum: WeDrum. Geniş şarkı yelpazesi ve harika bateri tadıyla muhteşem bir uygulama.

WeDrum, Google Play Store’da 4.4, Apple App Store’da ise 3.8 puana sahip. Gördüğüm kadarıyla tek şikayet, uygulamada biraz fazla reklam var. Hayatımızın uygulamalar ile geçtiği her anımızda artık reklamları sorun etmememiz gerektiğini düşünüyorum.

WeDrum – Geniş Şarkı Yelpazesi ile Baterist Olmaya Yolculuk

Artırılmış gerçeklik özelliği ile beraber WeDrum, gerçekçi bir baterist gibi hissetmenizi sağlıyor. Hiçbir ders almadan, bir lira dahi vermeden mesleğe geçiş yapmış gibi hissediyor, hevesini almanızı kesinlikle sağlıyor.

Geniş şarkı yelpazesinden dilediğiniz şarkıyı seçerek davul çalmaya başlayın. İlk şarkınızı zaten uygulamayı indirdikten sonra deneme olarak çalıyorsunuz. Tutturduğunuz ritm, duyduğunuz sesin sizin ellerinizden çıkıyormuş hissiyle beraber gerçek bir baterist gibi hissedeceksiniz.

Örnek verebileceğim ve ben çalarken çok zevk aldığım şarkılardan birkaç tanesini buraya bırakmak isterim: ”The House of The Rising Sun”, ”Dance Monkey”, ”Havana”, ”Senorita”.

Üstelik uygulama her gün yeni şarkılar ile güncelleme yapıyor. Sürekli aynı şarkıları çalma durumunda kalmıyor hatta kendi müzik listenizi oluşturarak baterinin tadına doyuyorsunuz. Üstelik şarkıları çalmaya devam ettikçe yeni modları yükleniyor ve ”Yeni Başlayan” seviyesinin üstüne çıkarak daha zor notalara eşlik ediyorsunuz.

Her Türlü Müzik Türüne Özgü Şarkılar Sizinle

Rock, Hip-Hop, Caz, Dans, Elektronik vb. birçok müzik türündeki şarkıları listenize alabilir, şarkılarda seviye atlayarak puan toplayabilirsiniz. Tempoya ayak uydurmakta zorlananlar ise uygulamada bulunan metronom özelliğini kullanabilirler.

Animasyonlu görsel efektleri, profesyonel Hi-Fi sesleri ile bateristliğin tadını, gerçekçiliğini kulaklarınızda hissedebiliyorsunuz. Bir noktadan sonra bateride bulunan noktaları ezberleyip, elinizin ısındığınız hissediyorsanız ”Solo” moda geçerek kendi notalarınızla kendi şarkınızı oluşturabilirsiniz.

Uygulamayı çok beğendim, sürekli kullanmak istiyorum diyerek Premium özelliğine geçmek isteyebilecek olan arkadaşlar için de bilgilendirme yapayım. 3 günlük deneme süresinden sonra haftalık 57 TL’ye Premium üye olabilirsiniz. Bu üyelikle beraber tüm Premium şarkılara ulaşabilir, kendinize özel davul setleri oluşturabilir ve haftalık en yeni şarkıları listenize ekleyebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz de sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Davul Müzik Oyunlar ve Bateri
Davul Müzik Oyunlar ve Bateri
Developer: Gismart
Price: Free
‎WeDrum: Drum Games, Real Drums
‎WeDrum: Drum Games, Real Drums

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.