Ana Sayfa Haberler Google, 3 Harika Fotoğrafçılık Uygulamasını Ücretsiz Yayınladı

Google, 3 Harika Fotoğrafçılık Uygulamasını Ücretsiz Yayınladı

0
251
Google Fotoğrafçılık Uygulaması

Dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan mobil işletim sistemi Android’te, Google’ın uygulamaları her geçen gün daha da artıyor. Google’dan bu kez, fotoğraf meraklılarını sevindirecek yeni bir haber geldi. Geçtiğimiz günlerde firma, farklı özelliklere sahip 3 deneysel fotoğrafçılık uygulaması yayınladı. Üstelik bu uygulamalar, kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

Yayınlanan Son 3 Fotoğrafçılık Uygulaması, Birçok İşlevsel Özelliğe Sahip

Günümüz şartlarında neredeyse kamerasız telefon olmadığını vurgulayan Google, Android işletim sistemleri üzerinde yapay zeka algoritmasını denemek için Appsperiments isimli bir programı başlattı. Appsperiments programı kapsamında yapılan uygulama deneylerinin başında ise mobil fotoğrafçılık bulunuyor.

Bu alanda yayınlanan son uygulamalar ise birbirlerinden güzel ve kullanışlı özelliklere sahipler. Fotoğrafçılıkla ilgili yayınlanan bu son 3 deneysel uygulama üzerinde nesneleri tanıyabilme, stilizasyon, kullanıcıya yönelik segmentasyon, görüntü kodları algıyan algoritmalar gibi bir çok özellik denenmekte. Yeni yayınlanan bu mobil fotoğraf uygulamalarının isimleri ise Storyboard, Scrubbies ve Selfissimo.

Google bu uygulamaları, popüler marka oluşturmak amacıyla kullanmıyor. Firmanın bu uygulamaları yayınlamasındaki asıl amaç, yazılım gücünün sergilenmesi. Yayınlanan bu 3 deneysel fotoğraçılık uygulaması ile kamera donanımı ve yazılımı arasındaki uyumun artırılması hedefleniyor. Gelin bu uygulamalara biraz daha yakından bakalım.

Önceki

1. Storyboard

Objeleri tanıma özelliği olan bu uygulama, aynı zamanda yapay zeka yazılımına sahip. Bu nedenle bu uygulama ile çektiğiniz videoları, ister siyah beyaz isterseniz de renkli çizgi romanlara dönüştürebilirsiniz. Ancak Storyboard uygulaması, şimdilik sadece Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabiliyor.

Storyboard
Storyboard
Developer: Research at Google
Price: Free
Önceki