Google Pixel 3 için de olduğu gibi, Pixel 4 için de yine zamanından önce sızdırılan bol bol bilgi yağıyor. 15 Ekim lansman tarihi, Pixel 4 geliyor, eğer siz de benim gibi sürpriz-sevmezlerdenseniz, gelin birlikte şu ana kadar bilinenlere bir bakalım 😉

Kameralar, Kameralar…

Cihazın arka yüzünde ilk dikkat çeken, iPhone 11’de olduğu gibi koca bir kareye yayılmış fotoğraf ekipmanı. En az iki irice lens ve bir flaş rahatça ayırt edilebilmekte. Bunlardan biri 12 mp çözünürlükte ana algılayıcı, diğeri ise 16mp telefoto algılayıcı.

Pixel 4 geliyor

Ön kamera ise bu kez çift değil tek olacak gibi.

Peki Donanım?

Qualcomm Snapdragon 855 işlemci ve 6 GB RAM rivayet edilen özellikler arasında. Ekran büyüklükleri ise Pixel 4 için 5.7, Pixel 4 XL içinse 6.3 inç olarak beklenmekte. Ekranlar 90 Hz yenileme hızı ile oldukça akıcı ve yumuşak geçişler sağlayabilir. Depolama alanı seçenekleri de 64 ya da 128 GB olarak görünmekte.

Fakat alışık olduğumuz bu özelliklerin haricinde, Google yeni cihaza başka ilginç donanım daha eklemiş: bir radar… Evet, radar, telefonda.

Pixel 4 Geliyor
Pixel 4 dokunmatik kavramını da aşarak geliyor 🙂

“İyi de, telefonda neden radar olsun ki?” derseniz, cevap olarak ilginç bir kullanım alanı için derim. Artık cihazınızı kullanmak için uzaktan da el hareketleri yapabileceksiniz bu sayede, ekrana dokunmadan da, radarın el hareketlerinizi takip etmesiyle çeşitli komutlar vermek mümkün olacak. Uuuuu yeeee… çok bilimkurgu!

Tasarım Nasıl Tasarım?

Pixel 3‘ün çift renkli tasarımı yerini tek rengin hakim olduğu bir tasarıma bırakmış. Cihazın ön kısmı neredeyse tamamen ekrandan oluşurken, arka kısımda iPhone 11 benzeri şekilde koca bir karenin içindeki kameralar dikkat çekmekte. Ekran parmak izi okuyucu olarak da çalıştığından, cihazın üstünde ayrıca bir parmak izi okuyucu yok.

Şimdilik bilinen renkler siyah, beyaz ve turuncu.

Pixel 4 Geliyor Tamam, Ama Ne Zaman Çıkacak?

Pixel 4’ün lansmanı 15 Ekim’de, fakat satışının başlayacağı tarih muhtemelen biraz daha sonra olacak.

Android resmi Twitter hesabında yayınlanan bir tweet’e göre, Android 10 ile birlikte çıkacak ilk cihaz OnePlus 7T, ve çıkış tarihi 18 Ekim. Dolayısıyla, Pixel 4’ün ilk çıkışının bu tarihten sonra olmasını bekleyebiliriz.

Google’ın Android için yeni amiral gemisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Pixel 4 geliyor, peki sizce beklentileri karşılıyor mu? Cihaz ne kadar ilgi görecek, iPhone 11 ile rekabeti ne boyutta olacak göreceğiz.

PAYLAŞ
1983 model, yazılımcı, yazar, gamer, fotoğraf sever ve fütürist.