Google kendi mutfağından çıkacak yeni Android amiral gemilerini tanıtmak üzere. Başta Pixel 4 ve Pixel 4 XL olmak üzere yeni cihazların duyurulacağı Google Pixel 2019 etkinliği bu gün gerçekleşiyor.

Tanıtılması beklenen hemen her şey sızmış durumda aslında, peki bunlar neler? Gelin sırasıyla göz atalım.

google pixel 2019

Önce Yıldızlar: Pixel 4 ve Pixel 4 XL

Etkinliğin en merakla beklenen yıldızları elbetteki Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL. Cihazlar 90Hz tazeleme hızına sahip akıcı ekranlar, gelişmiş kameralar, ve ekrana dokunmadan uzaktan da el hareketlerimizi algılayan küçük bir radarla geliyorlar. Geçtiğimiz günlerde cihazların beklenen özellikleriyle ilgili yazdığımız Google Pixel 4 Geliyor yazımıza bir göz atmak isteyebilirsiniz 😉

Kesin olmayan bir olasılıksa, Pixel 4’ün 5G versiyonlarının gösterilip gösterilmeyeceği.

Google Pixel 2019

Apple ve Microsoft Yapar, Google Geri Kalır mı? Pixel Book Go: Google’dan Yeni Bir Laptop

Pixelbook’un yeni modelinin de etkinlikte sunulabilecek ürünler arasında olduğu tahmin edilmekte. The Verge’ün yazısında görebileceğimiz üzere, Google geçtiğimiz aylarda yeni Pixelbook modellerinin geleceğini doğrulamıştı.

Söylentilere bakacak olursak, yeni cihazın 13.3 inçlik bir ekranı olacak. Full HD ya da 4K çözünürlük seçenekleri sunacak cihazlar, aynı zamanda 64 GB’ta kadar RAM, 256 GB’ta kadar SSD, ve Intel Core m3, i5, ya da i7 işlemcileri gibi donanım seçenekleri sunacaklar.

Yeni Google Asistan, Yeni Özellikler

Google, yeni nesil Google Asistan’ın geçtiğimiz Mayıs ayında bir tanıtımını yapmıştı. Buna göre, “yılın ileriki aylarında çıkacak yeni Pixel telefonlarda” görecektik yeni Asistan’ı. Cihazlarda çalışacak ve önceki versiyonlara göre 10 kat hızlı veri işleyebilecek Asistan da tanıtımın önemli bir bölümüne damgasını vurabilir.

Yeni Nest Wifi ve Nest Mini de, evlerde wifi routerları ile Google Asistan tecrübesini evinizin her yerine taşıyacak. Anlaşılan Google, Amazon Alexa’ya sıkı bir rakip olmayı amaçlıyor.

Kablosuz Kulak İçi Kulaklık Yapmayan Teknoloji Şirketi Olamaz!

Yine Apple ve Microsoft’un gerisinde kalmak olmaz diyerek, Google’ın yeni Pixel Buds kulaklıklarını da tanıtması bekleniyor. Önceki Pixel Buds modelinden farklı olarak, bu kez kulaklıkların birbirlerine kablo bağlantısı da içermeyerek gerçekten, tamamen kablosuz olmaları bekleniyor.

Google Pixel 2019 Tanıtım Etkinlikleri Başlıyor!

Etkinlikler Türkiye saati ile 17:00’da başlayacaklar. Google’ın tanıtacağı yenilikleri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Siz de, Google Pixel 2019 tanıtım etkinliğini canlı olarak buradan takip edebilirsiniz.

PAYLAŞ
1983 model, yazılımcı, yazar, gamer, fotoğraf sever ve fütürist.