Nokia 6.1 Plus pek çok Android tabanlı akıllı cihazda henüz yayınlanmayan Android 9 Pie sürümünü kullanmaya başladı. Bununla birlikte performansını ikiye katladı da diyebiliriz.

Daha uzun süre dayanan pil ömrü, tamamen yeniden tasarlanmış ara yüzü, yenilenen ayarlar menüsü ile Nokia 6.1 Plus, kullanıcılarını büyük ölçüde tatmin etmeyi başardı. Önümüzdeki süreçte Nokia 6.1 için de Android 9 Pie güncellemesinin yayınlanması bekleniyor.

Nokia 6.1 Plus

Nokia 6.1 Plus ve Fark Yaratan Tasarım

Kendi ailesi içinde ve kendi klasmanındaki telefonlara kıyasla en büyük farkı yazılım konusunda atan Nokia 6.1 Android One platformu üyeliği sayesinde güncellemeleri en hızlı şekilde alacağının garantisini veriyor.

Pek çok Android tabanlı akıllı cihazda henüz yayınlanmamış Android 9 Pie sürümünü yayınlayarak bu sözünü tutacağını kanıtlıyor. Sade ve şık ara yüzüyle kullanıcıyı yormadan en verimli şekilde kullanım sağlayan Andorid 9 Pie’nin kapılarını açıyor.

Nokia 6.1 Plus

Nokia 6.1 Plus Özellikleri

8 çekirdek ve 400 GB’a kadar artırılabilen hafızası yanında tam bir performans ürünü olan Nokia 6.1 Plus, 1080×2280 piksel çözünürlüklü 19:9 formatında 5.8 inçlik IPS ekran ile yüksek çözünürlük imkanı sunuyor.

Yüksek performans gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon 636 işlemcisinden sağlıyor. 1.8 Ghz hızında çalışan ve 8 adet çekirdek barındıran işlemci Adreno 509 GPU’yu da bünyesinde barındırıyor.

16 ve 5 MP’den oluşan arka kameralarına ek 16 MP’lik bir de ön kameraya sahip. Fabrika çıkışı olarak 4 GB RAM ve 64 GB depolama hafızası ile gelen telefon arttırılabilir hafıza özelliği sayesinde oldukça kullanışlı bir şekle geliyor.

Parmak izi okuyucusu, çentikli ekranı, ve 3060 mAh kapasiteli bataryası ile kompakt yapısını pekiştiriyor. Üç farklı renk seçeneği sunan Nokia 6.1 Plus, Nokia firmasının Android telefonlar yarışında önemli bir silahı olarak görülüyor. Nokia Beta Android incelemesi için Nokia’nın kendi internet sitesi ve satış noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.