Android ve iOS için Office Lens yenilendi ve kullanıcılarını bu yenilikle oldukça mutlu etti. Office Lens’i yenileyen ve yaptığı her işte adından söz ettirmeye başaran Microsoft, bu hizmetinde de kullanıcılarına yapay zekanın daha aktif rol aldığı bir hizmet sunmayı amaç edinmiş gözüküyor. Peki Office Lens hangi yeniliklerle geldi?

Android ve iOS

Android ve iOS İçin Office Lens Yenilendi Ama Nasıl?

Microsoft şirketi bu defa da Office Lens programına yeni özellikler ekleyerek karşımıza geliyor. Eklediği yeni özellikler ile Android kullanıcılarının hepsini hitap alırken sadece bir özelliği ile iOS kullanıcılarını hedef alabiliyor. Microsoft Office Lens’in belki de en aktif olarak kullanılan özelliklerinden biri olan, dipnot ekleme özelliği, Android için aktif olarak kullanılmaktaydı.

Ancak bu yapılan yenileme ile artık iOS kullanıcıları da dipnot ekleme özelliğini kullanabilecekler. Office Lens’in en değişik yeniliklerinden biride, okumak istediğimiz metnin program tarafından bize okunması. Bu bir yandan başka işler yapıp diğer yandan sahip olduğumuz metni kolaylıkla öğrenmemizi sağlayan güzel bir yenilik olmuşa benziyor.

Android ve iOS

Bu ‘sürekli okuyucu’ özelliği yalnızca sadece İngilizce metinler için geçerli. Ancak ileriki zamanlarda Microsoft bir yenilik getirip Türkçe okumayı da belki dahil edebilir, ne dersiniz? Office Lens’e gelen bir değişik özellik ise herhangi bir belgeye dokunarak Office Lens programınızın bu belgeyi seçmesini sağlayabiliyorsunuz.

Seçmek için dokun olan bu özelliğin, kameraların yüz tanıma özelliği ile benzerlik göstermesi ise son derece aşikar. Ancak bilindiği üzere yapay zekalarda da zaman zaman hatalar meydana gelebilmektedir. Microsoft, bu hata risklerini önceden görmüş olup; seçtiğiniz bir belgenin arka plandaki bir belgeden ayrılması için ‘kırpma’ özelliğini eklemiş. Bu kolaylık ile de Office Lens’iniz sadece seçmek istediğiniz belgeye odaklanmış oluyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.