Android 5.0 mimoji açısından sürüm olarak desteklenmeyen mobil cihazlar olarak görülüyordu. Fakat bugün yapılan güncellemeyle birlikte eski model cihaz kullanıcılarını da sevindiren bir gelişme yaşandı. Buna göre artık Android 5.0 ve üstü kullanıcılarının da birbirinden ilginç emojilerin yer aldığı mimojiyi kullanmasına ruhsat verildi.

Böylece tamamen ücretsiz olarak indirilebilecek olan bu yüz ifadeleriyle bir zamanların sadece noktalama işaretleri kullanılarak yapılan yüz ifadelerinin günümüzde tamamen değişik şekiller aldığını kesin olarak belirtmemiz mümkün. Peki Android 5.0 Mimoji nelerle geldi?

Android 5.0 mimoji

Android 5.0 Mimoji İle Sohbetler Çok Eğlenceli Olacak

Android 5.0+ kullanıcılarının gerçekten de yüzünü güldüren bu gelişme sayesinde yüz ifadeleri (emoji) açısından tamamen üç boyutlu tasarımlara dayanan emoji eklentileri bu cihazlarda da kullanılabilecek üstelik herhangi bir ücret olmaksızın tamamen ücretsiz olarak App Store veya Google Play Store mağazasından rahatlıkla indirilebilecek.

12 Tip Mimoji Efektif Yenilikler

Söz konusu çalışma XDA tarafından gerçekleştirilmişti. Eski mobil cihazlarda Mimoji’nin desteklenmesinin durdurulmasıyla yeni model cihaza geçilmesi adeta insanlar için bir zorunluluk olmaya başlamıştı.

Oysa artık durum hiç de öyle olmayacak. Çünkü yeni gelişme ile artık eski sürüm Android cihazlarında da bu yüz ifadelerinin kullanılması mümkün. Toplamda on iki (12) adet mimojinin yer aldığı bu eklentide ayrıca kadın, erkek veya çocuk ses tonlarına rahatlıkla ayarlama yapılabilmekte. Öte yandan yine video çekim ve ses kayıt işlemleri de yer almakta.

Android 5.0 mimoji

10 Sn Video Çekim Özelliği

Bu uygulamanın sadece 10 sn video çekim özelliği bulunuyor. Bu yeni gelişmeyle artık Android 5.0 ve üzeri sürümleri kullananların da her anlamda bir zamanların ”:)”simgesinden öteye gitmeyen yeni emojileri kullanarak sohbet etmesi her açıdan eski sürüm kullananları da açıkçası memnun etti.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.