Hepimiz, hayatımızın bir döneminde yabancı dil öğrenmeye çalışmışızdır. Özellikle İngilizce bilgimiz, farklı nedenlerle pek çok kere sınanmıştır. Bu bazen iş hayatının bir gereği, bazen de yurt dışı gezilerinin bir parçası olmuştur. Aldığımız eğitimler, çoğunlukla dil bilgisi ağırlıklı olduğundan, sıra konuşmaya geldiğinde genelde zorlanırız. Pratik İngilizce Cümleler uygulaması, işte tam da bu zorluğu ortadan kaldırıyor.

Siz de “İngilizce okuyor, yazıyor; ama konuşamıyorum.” diyorsanız bu uygulamayı mutlaka inceleyin.

Pratik İngilizce Cümleler Uygulaması 

Bugün uygulama mağazalarında birçok dil öğrenme uygulaması bulunuyor. Her uygulama kendine özgü bir yöntem belirliyor. VoScreen gibi kimi uygulamalar, video içeriklere yönelirken Duolingo gibi uygulamalar ise konuşma, yazma ve dinleme fonksiyonlarını bir arada sunuyor.

Pratik İngilizce Cümleler uygulaması da pek çok kişinin önceliği olan pratik cümle kurma kısmına odaklanıyor.

Uygulama, size farklı seviyelere ayrılmış cümle kalıplarını tek bir ekran üzerinden sunuyor. Böylece o cümlenin hem Türkçe karşılığını görebiliyor, hem de İngilizce’de nasıl kullanıldığı hakkında fikir sahibi oluyorsunuz.

İngilizce cümle kalıplarının ne tür durumlarda nasıl kullanıldığını bilmek ise yabancılarla kuracağınız diyaloglarda özgüvenli hareket etmeniz için bulunmaz bir nimet.

Pratik İngilizce Cümleler uygulamasını kullanan bir kişi, yaklaşık olarak 300 cümle ile karşılaşıyor. Bu cümlelerin kullanım şekliyle ilgili uygulama içinde pek çok örnek var. Cümlelerin Türkçe anlamı ve telaffuz edilme şekli de uygulamanın fonksiyonları arasında.

Kelimenin Anlamını Öğrenmek

Ekranda gördüğünüz İngilizce cümleler içerisinde anlamını bilmediğiniz kelimelerle karşılaşırsanız ekrana iki kez tıklayarak sözlük özelliğini açabiliyorsunuz. Bu sayede uygulamadan çıkmadan, kelimenin anlamını saniyeler içerisinde öğreniyorsunuz.

Hafızanızda Yer Eden Cümleler

Aynı cümleleri tekrar dinlemek ve telaffuz etmek için kullanabileceğiniz uygulama, öğrenme sürecinizin daha etkili olmasına da yardım ediyor. Bu tip tekrarlar, hem kelime anlamlarının hem de kelimelerin söyleniş şekillerinin hafızanızda daha kolay yer almasını sağlıyor.

Kendinizi Test Edin

Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza farklı seviyeler çıkıyor ve bu seviyeler altında çeşitli İngilizce cümleler sıralanıyor. Bu cümleleri inceleyip kendinize bir seviye seçebilir ve öğrendiğiniz cümleler üzerinden kendinizi test edebilirsiniz.

Örnek Cümlelerde Fiil ve Sıfatlar

Uygulama içerisinde günlük olarak kullanacağınız pratik İngilizce cümlelerin yanı sıra, en sık kullanılan 75 sıfat ve 100 kadar fiile de yer veriliyor. Bu fiil ve sıfatların geçtiği örnek cümleler yardımıyla da bunların kullanım alanlarını daha iyi anlamanız sağlanıyor.

Ücretsiz Bir Uygulama

Kullanıcıların ilgisini çeken ve olumlu yorumları toplayan Pratik İngilizce Cümleler uygulaması, şu an tamamen ücretsiz.

Yalnızca Android işletim sistemli cihazları desteklemekte olan ve Google Play üzerinden indirilen bu uygulamaya, buraya tıklayarak sahip olabilirsiniz.

Pratik İngilizce Cümleler
Pratik İngilizce Cümleler
Developer: Alpnet Soft
Price: Free