Sizlere şimdi çok hoşuma giden, sabahları işe ya da okula gitmeden önce yarım saatlik kahve keyfime ortaklık eden, evde geçireceğim son dakikaların kalitesini artıran bir kitap uygulamasında bahsetmek istiyorum: Biyudumkitap.

Uygulama, Google Play Store’da 4.6 puana ve 10 binden fazla indirmeye sahip, Apple App Store’daki puanı ise 4.7. Şu ana kadar onlarca uygulama inceledim, yazdım, kullandım fakat %50’sinden fazlası  kullanıcısı ile düzgün bir iletişim kurmuş değil, Biyudumkitap ‘ta ise dikkatimi çeken durum; kullanıcıların sorunlara ilişkin raporları bilfiil okuyor, cevaplıyor, iletişime geçiyor. Bir yandan da tebrikleri kabul ediyor.

Biyudumkitap, Bir Yudum Kahve! 

Dediğim gibi her sabah okula / işe gitmeden önce kahvemin yanında öyle boşluğa, duvara bakacağıma bir kitap dinliyorum ya da okuyorum. Kahve-kitap ikilisine hiç hayır demem, bu uygulamaya da 0.1 puan bile az veremem. Kahvenizden bir yudum alırken 15 dakikada bir  kitabı da yanında yudumlayın.

Arayüzün sadeliği aynı zamanda kullanışlı ve basit olması en dikkat çeken özelliklerinden sadece birkaçı. Öykülerden kişisel gelişime, romana erişiminiz çok kolay. Nerede, ne zaman, nasıl isterseniz kitapları dinleyebilir veya okuyabilir. Ayaklı kütüphaneniz parmaklarınızın ucunda, hemen yanı başınızda cebinizde!

Kendi kütüphanenizi kendi raflarınızı oluşturun. Edebiyata, romana kısacası kitaba hayran olan herkes her gün 1 öyküyü ve 1 romanı ücretsiz olarak yudumlayabiliyor. Okuyacağı romanlara bir yenisi daha ekleyebiliyor. Kitaplarınızı uygulamada bulunan gelişmiş okuma seçenekleri ile daha rahat okuyabilirsiniz. Yazı büyüklüğünü, parlaklığı kendinize göre ayarlayın, gece ya da gündüz modlarından istediğinizi kullanın.

Alanında Uzman / Hakem Kişilerden Öneriler ile İlerleyin! 

Biyudumkitap’ın hakem kurulunca Türk ve dünya edebiyatındaki çeşitli başyapıt yazarını, satış rekorları kırmış olan kitapları yudum yudum, tadım tadım keşfedin.

Kitap yudumları kendi alanlarına uygun yüksek lisans ve doktora bunları ile akademisyenler tarafından hazırlanıyor. Bazı kitaplarsa direkt orijinal dillerinden Türkçe’ye aktarılıyor. Özenle ve ivedilikle hazırlanan duru, yalın ve kolay anlaşılır, 30 kategoride 200’den fazla içeriğe anında erişim sağlayabilirsiniz. Girişimin yıl sonu hedefi ise tam olarak 500 içerik!

Biyudumkitap

Kimilerimiz kitap seçmekte çok zorlanıyoruz, ayaküstü kitapçılarda sahaflarda beğenerek okuyacağımız bir kitap bulması biraz zaman alabiliyor. Biyudumkitap ise bu duruma şahane bir çözüm bulmuş. Bu soruna bulunan çözümün uygulamadaki özelliği ise şu: İstediğiniz bir kitaba tıklayın ve o kitapla ilgili genel bir bilgi, yazar hakkında öğretici bilgiler karşınızda. Bahsetmek istediğim özellik tam olarak bu da değil, “Kimler Okumalı?” diye bir alan var ki tadından yenmiyor. Kitabı okumak/dinlemek adına sadece buradaki birkaç madde ile hemen karar verebilirsiniz.

Lebiderya bir kitap havuzunda gezmek isterseniz aşağıdaki linklerden uygulamayı indirebilir, sitesini ziyaret edebilirsiniz.