İngilizce öğrenmek, dünyada olup bitenlerin farkına varmak, kendi sınırlarımızın dışında ne gibi gelişmeler yaşanıyor, neler konuşuluyor gibi konuları takip edebilmemiz için bütün dünyada olduğu gibi, bizim için de bu çağın en önemli gerekliliklerinden biri. İnceleyeceğim uygulama Voscreen ‘de İngilizce öğrenmeyi tanımlayacak olursak yıllardır klişeleşmiş bir kalıbı, yani “eğlenirken öğrenmek” sözünü es geçmek olmaz. Uygulamamızın bu sözün altını doldurur niteliklere sahip olması onu çekici kılıyor.Voscreen

 

Voscreen uygulaması ücretsiz bir İngilizce öğrenme, İngilizce biliyorsanız dilinizi geliştirme ve sürekli yenilenen videolar sayesinde güncel tutma platformu. Voscreen uygulaması Google Play Store’da 4.5 puan, Apple App Store’da ise 4.3 puan gibi yüksek puanlar alarak karşımıza çıkmakta.

Voscreen ile Bol Bol Pratik Yaparak Kendinizi Sınayın!

Voscreen size kısa videolar izletip, bunun dilinizde ne anlama geldiğini iki şık üzerinden seçmenizi sağlayarak kendinizi test etmenize imkan sağlıyor. Bu yapısı sayesinde yabancı dil öğrenme süreciniz kolaylaşıyor, eğlenceli hale geliyor ve hızlanıyor. Yabancı dil öğrenirken hepimizin bir noktadan sonra sıkılıp bunaldığımız, gelişme katedemediğimizi düşündüğümüz zamanlar olmuştur. Voscreen’i kullanırken kendi deneyimlerim neticesinde, rahatlıkla dil öğrenme motivasyonunuzun artacağını ve öğrenme sürecinin zorlama şekilden ziyade, doğal halde seyir edeceğini söyleyebilirim.

İngilizce kelime hazneniz, pratik yaptıkça ve kendinizi İngilizceye maruz bıraktığınız müddetçe gelişir. Voscreen ile bol bol pratik yaparak hayatın her alanından video sorular eşliğinde hızlı bir şekilde öğrenirken, sıkılmadan eğlenceli bir öğrenim süreci geçirin. Uygulamada yaptığınız pratikler, dinleme(listening), hızlı okuma(reading) ve hızlı anlama becerilerinizin gelişimine katkı sağlayacak. Eğer video dilini İngilizce, kendi dilinizi de İngilizce olarak ayarlarsanız, dolaylı anlatım ve farklı ifade etme yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Birlikte Uygulamanın Derinlerine İlerleyelim

Uygulamada kullanım şekillerine ve öğrenme alışkanlıklarına göre birçok seçenek mevcut. Voscreen life bölümünü seçtiğiniz taktirde hayatın içinden film, müzik, belgesel veya çizgi film türlerinde rastgele videolar izleyerek kişisel eğitiminize devam edebilirsiniz. VoStep menüsünden, başlangıç (beginner), temel (elementary), orta (intermediate), üst (upper), ileri (advanced) kategorilerinden kendinize uygun olan seviyeyi seçip pratik yapabilirsiniz.

Uygulamanın en beğendiğim kısımlarından olan VoStructure, İngilizce bilen ama konuşamayan, gramer hatası yapmaktan korkan insanlara çözüm getirecek. Bahsettiğim VoStructure menüsünden ise istediğiniz dil bilgisi yapısındaki videoları izleyip eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. VoRhythm menüsünden izleyeceğiniz videoların kaçar kelimeden oluşacağını seçerek kendinize farklı bir öğrenme stratejisi belirleyebilirsiniz. Son olarak da Voscreen uygulamasında, çocuklarının İngilizce ile erken yaşta haşır neşir olmasını isteyen ebeveynleri sevindirecek, VoKids bölümü ve bu bölümün üç ayrı seviyesi mevcut.

Uygulamada yaptığınız doğru cevaplar size skor olarak yansımakla birlikte, senin skorların ve sıralamaların kısmında topladığınız puanları ve sıralamanızı görebilirsiniz. İstatistikler penceresinde ise aynı şekilde aktif olduğunuz gün/ay/yıllarda, hangi tarzda eğitimlerde kaç doğru kaç yanlış yapmış olduğunuza bakabiliyorsunuz. Uygulamada karşınıza gelen, hoşunuza giden videoları sonra yeniden seyretmek için kendi özel oynatma listenizi hazırlayabiliyor, başkasının oynatma listelerine de abone olabiliyorsunuz.

Voscreen uygulaması sizde merak uyandırıp, İngilizce öğrenme hevesinizi ateşlediyse aşağıdaki linklerden indirip, öğrenmeye hızlı bir şekilde başlayın.

Voscreen - Videolarla İngilizc
Voscreen - Videolarla İngilizc
Developer: Voscreen
Price: Free

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.