Sevilen uygulama Spotify uygulama içi sesli arama özelliği ile kullanıcılarını sevindirecek. Aylık 100 milyon kullanıcı tarafından tercih edilen müzik servisi Spotify’da aslında daha önce de sesli arama yapılabiliyordu.

Ancak bunun için ya Google Asistan ya da Alexa gibi ek uygulamalara ihtiyaç duyuluyordu. Spotify bu zorunluluğu ortadan kaldırdı ve sesli aramanın mümkün hale gelebilmesi için çalışmalarını hızlandırdı.

Spotify Uygulama İçi Sesli Arama

Spotify Uygulama İçi Sesli Arama Özelliği

Çalışmaların başladığını fark eden ise bir kullanıcı oldu. Sesli arama ikonunu gören bir kullanıcı, konuyu Twitter üzerinden paylaşınca, açıklama gecikmedi.

Konu, Spotify tarafından doğrulandı; ancak henüz geliştirme aşamasında olduğunun da altı çizildi. Bu nedenle şimdilik sesli arama seçeneğini deneyimlemek mümkün görünmüyor. Peki Spotify uygulama içi sesli arama özelliği neler getirecek?

Spotify Uygulama İçi Sesli Arama

Özellik Neler Getirecek?

Uygulama içi sesli arama özelliği aktif olduğunda, dilediğiniz şarkıyı, sanatçıyı veya seçtiğiniz çalma listesini verdiğiniz komut ile dinlemeniz mümkün hale gelecek. Böylece uzun uzun aramak zorunda kalmadan sevdiğiniz şarkılar arasında gezinebileceksiniz.

Spotify Uygulama İçi Sesli Arama

Pek çok firma kendini sesli kontrol alanında geliştiriyor. Bunların son örneği de Spotify oldu. Yakın zamanda asistana ihtiyaç olmadan sesli arama yapılabilecek olması ise kullanıcıları oldukça sevindirdi.

Yolda veya çalışırken ellerimizi kullanmamıza gerek kalmayacak bir şekilde sadece verdiğimiz bir komut sayesinde dilediğimiz şarkıyı dinleyebilmemiz mümkün hale gelecek.

İşin daha güzeli bir yandan bisiklet sürerken veya alışveriş torbalarını taşırken müzik dinleme zevkimizden bir saniye için bile feragat etmemiş olacağız.

Spotify’ın bu adımının arkasının gelebileceği ise söylentiler arasında. Yakın gelecekte uygulamanın akıllı hoparlör konusuna da el atması hayli mümkün görünüyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.