Türk geliştiricilerden gelen ve platform fark etmeksizin çıkartılan yapımları tanıtıyorum ve tanıtmaya da devam edeceğim. Elimden geldiğince destek veriyorum. Bugün sizlere tanıtmak istediğim bir mobil oyun da tamamen Türk bir geliştirici tarafından tasarlandı: Han’s Adventure.

Geliştiricimiz aslında Fizyoterapi öğrencisi, oyunu tamamen kendisi hazırlamış olmasıyla birlikte aynı zamanda oyun içi çizimleri de kendisi yapmış. Bazı karakterleri ise internet üzerinde gördüğü karakterlerden esinlenerek tasarlamış. Müzikleri de telifsiz şarkılardan almış. Şu an için sadece Google Play Store’da bulunuyor. Yapımcı mezuniyet sürecinde çok fazla zaman ayıramadığı için iOS’a çıkışı biraz geç olacak gibi duruyor.

Han’s Adventure: 4 Bölüm, 4 Farklı Mevsim, 40 Seviye!

Oyun aslında bildiğimiz Mario’nun biraz daha aksiyonlu hali. Atıldığımız macerada karakterimizle beraber bölümleri geçmeye çalışıyoruz. Bölümlerin içerisinde ve bölüm sonlarında kazandığımız altınlar oluyor. Bu altınları oyun içi kahramanımızı geliştirmek için harcayabiliyoruz. Kahramanımızın statları da geliştirmek gerekiyor. Zıplama, hız, can gibi temel yetenekleri geliştirerek bölümleri çok daha rahat geçebiliriz.

Han's Adventure

Demin de söylediğim gib biraz daha aksiyonlu olduğu için kahramanımıza silahlar alıyoruz. Yeni silahlar ile güçlenirken oynanış açısından sıkıcılığa yol açmadan devamlılık sağlıyor. Türk geliştirici oyununa sıradanlaşmayı da engellemek için farklı oyun için elementler de yerleştirmiş. Örneğin; oyun içinde değişen platformlar, yeraltı sahneler ve portallar, sualtı sahneleri ve bulmacalar yerleştirmiş.

Kahramanımızın Yanında Çok Sevimli Dostları da Var!

Oyun içinde pet sistemi de mevcut. Kuş, köpek, kedi gibi evcil dostlarımızı yanımıza alabiliyoruz. Bu sevimli dostlarımız bize oyunda ulaşamadığımız hazineleri bulmakta yardımcı oluyor. Bölüm içi gerekli malzemeleri toplamak ve aynı zamanda önümüze çıkan engelleri aşmakta sadık dostlarımız her zaman yanımızda.

40 seviyeyle beraber oyun için 40’tane fazla düşmanımız var. Seviye atladıkça düşmanların güçleri de artıyor bu noktada oyunda kesinlikle kahramanımızı geliştirmeye çalışmalıyız. Oyun içinde sürekli yenilenen ve artan aksiyon seviyesinin yanında bahsettiğim düşmanların farklı versiyonları bulunuyor. Renkleri değiştirilmiş ve güçlenmiş düşmanlarımızla beraber birbirinden farklı düşman sayımız 80’i geçiyor.

Han's Adventure

En beğendiğim şeylerden birisi de Google Play başarım özelliklerinin açık olması. Bu özellik oynayanı kesinlikle daha fazla motive ediyor. Steam üzerinden olan ve sevdiğim bu sistemin bir Türk oyununa gelmiş olmasından dolayı da mutluyum. Teşekkürler ve başarılar Mehmethan Dokuzoğlu!

Sizler de bu Türk yapımı oyuna, Han’s Adventure ‘a destek vermek ve aksiyon dolu bir maceraya atılmak isterseniz aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Han's Adventure - Beta
Han's Adventure - Beta

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.