Yapımcılığını Black Panther Games’in üstlendiği Ninja Arashi, macera ve aksiyon kategorisinde, 12 yaş ve üstü sınırlılığı bulunuyor. Oyunun kanlı bir yapısı olduğundan dolayı sınırlılık alması gayet doğal. Google Play Store‘da 4.6, Apple App Store’da ise 4.7 puana sahip. 10 milyondan fazla indirmeyi yakalamış olması da şaşırtıcı değil çünkü oyun severler kanlı oyunları sevseler de mobil oyun bazında bu yapıdaki oyun sayısı çok az.

Ninja Arashi

Ninjitsu Bizim İşimiz

Oyunun epey kanlı olduğunu söylemiştim keza ninjanın olduğu yerde kan göstermek hiç de abes değil. Ninjitsu zaten yapısı itibariyle bir gizemli bir dövüş sanatı. Oyun bünyesinde bu sanatı çok güzel oturtmuş. Karakterimizin yetenekleri ve giyim tarzı tam anlamıyla bir ninjitsu ustası vaziyetinde.

Katana ve shuriken(bir ninja silahı) oyun içerisindeki silahlarımız. Sadece bu yetenekler ile kalmıyor, ninjaların gizlenme yetenekleri ile ilgili, sessiz modda ilerleyebileceğimiz bir yetenek de mevcut. Varil içerisinde ilerleyerek düşmanlarımızı gafil avlayabiliyoruz.

Ya Tek Atarsın ya da Tek Yersin

Ninja Arashi, 3 farklı yeteneği içerisinde barındırsa da karakterimiz tek kurşun durumunda. Ya ilk saldırıyı yaparsınız ve rakibi geçersiniz ya da rakibin tek bir hamlesi ile ninjanızı yeri öpmüş bir şekilde bulursunuz. Oyun göründüğü kadar kolay değil aslında. Karakterin hızlı hareket etmesi ile kontrolü çok kolay kaybedebiliyorsunuz. Rakibi birden karşınızda görünce eliniz ayağınıza dolanabiliyor. Bu yüzden hızlı oynamak yerine sakin ve sessizce ilerlemek en mantıklısı. Aynen bir ninjanın yapacağı gibi.

Oyunun güzel yanlarından birisi ise tek kurşununuz olmasına rağmen, bölümler üzerinde kaydetme noktaları var. Onlarca adam geçtikten sonra bölüme en baştan başlamıyorsunuz. Oyunun zorluğunu aslında bu ayrıntıdan çok net anlayabiliriz. Bölüm içerisinde ilerlerken stratejik hareket etmemiz gerektiğinin sinyallerini oyun zaten bize vermiş durumda.

Ninja Arashi

Ninja Arashi – Kara Kuşak Seni Bekliyor

Oyunun en güzel noktası da aslında burası. Ninjamızın yeteneklerinin seviyelerini yükseltebiliyoruz. Katana ve shurikenimizin verdiği hasarı artırabiliyoruz. Gizlilik yeteneği için de sadece bir varil değil oyun parası ile elde edebileceğimiz farklı görünümler de mevcut. Örneğin düşünen adam büstünün bir formatı bulunuyor. Eğlenceli bir detay. Böylece bir ninjanın beyazdan siyah kuşağa kadar olan tüm geliştirmesi bizim elimizde. Oyun minik detaylar ile aslında çok daha eğlenceli bir hal alıyor.

Bu arada oyunu internetiniz olmadan da oynayabiliyorsunuz. Mesela durakta otobüs beklerken vaktin çok daha hızlı geçtiğini göreceksiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de Ninja Arashi’yi indirebilirsiniz.

‎Ninja Arashi
‎Ninja Arashi
Developer: Hung Nguyen Van
Price: Free
Ninja Arashi
Ninja Arashi
Developer: Black Panther
Price: Free