E3’te görücüye çıkan oyunları tanıtmaya devam ediyorum. Sıradaki oyunumuz aynı CyberPunk 2077’de gördüğümüz gibi oyun karakterleri arasında özel bir sinema oyuncusuna yer veren Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint. Oyunda Jon Bernthal de var ve gerçekten harika görünüyor. Keanu Reeves’i görüp sonrasında Jon Bernthal’ı da görmek bu oyunlara olan beklentimi çok artırdı.

tom clancy’s ghost recon breakpoint

Ubisoft Oyunu Olmadan E3 Olmazdı

Bu sene birçok büyük video oyun şirketi elleri kolları sıvamış, harika kadrolar kurarak ”yılın oyunu olacak” dedikleri oyunlar tasarlamaya başlamışlar, bu çok belli. Şirketler sadece çok iyi video oyun tasarımcıları ile çalışmak ile kalmadılar sinema dünyasından oyunculara yer verdiler. Beklentileri çok daha yükseğe çıkardığı gibi görsel bir resital ile gözlerimizin bayram etmesini de sağladı.

E3’te podyum alacak oyunlara bakarken gözlerim bir Ubisoft oyunu aramıştı. Ama Ubisoft durur mu, yapıştırdı cevabı: Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint. Zaten Ubisoft’un oyunu olmadan E3 yapılamazdı. Oyunun hem bir fragmanı hem de bir oynanış videosu yayınlandı. Gözler bu ay bayram etmeye ara vermeyecek bu gidişle.

tom clancy’s ghost recon breakpoint

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint – Jon Bernthal

Jon Bernthal’ı bilenler ya The Walking Dead’deki Shane Walsh karakteri ile ya da The Punisher dizisindeki Punisher- Frank Castle olarak tanıyor. Tabi ki benim gibi her iki diziye izleyenler iki karakterden de Jon Bernthal’ı tanıyorlardır.

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint ‘de karakter öncelikle çok hoşuma gitti. Jon Bernthal’ı karaktere ve oyuna çok uygun buldum. Çünkü izlediğim iki dizide de Bernthal’ın silahlarla arası çok iyiydi. Özellikle The Punisher dizisindeki rolü, canlandırdığı karakter olan Frank Castle zaten eski bir askerdi. Saç kesiminden, silah tutuşu ve karaktere koyduğu ağırlığı ile çok yakışıyordu role. Asker bir karakteri canlandırmak için Bernthal biçilmiş kaftan.

tom clancy’s ghost recon breakpoint

Oyunun Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Platformlar

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, açık dünya temalı 1-4 kişiye kadar co-op ve aynı zamanda tek kişilik hikaye moduyla dikkat çeken bir aksiyon oyunu olacak. Hikayede ise gizemli bir adayı yani Auroa’yı keşfedeceğiz. Ghost ekimizi kurarak, adada drone teknolojisini eline geçiren The Wolves ekine karşı savaşacağız. Burada bir farklılık var, The Wolves ekibinin başında da eski bir Ghost üyesi bulunuyor. Oyunun bu yönüyle serideki diğer oyunlara göre daha zor olacağını düşünüyorum.

Oyuna bu sene gizlilik özelliğini de eklenmiş. Ormandaki çalıları kullanarak gizlilik özelliği ile düşmanları avlayabileceğiz. Diğer bir farklılık ise karakterimiz bu sefer iki kurşun yedikten sonra ölmüyor. Sadece hareketlerimizde oluşacak kısıtlamalar ile karşı karşıya kalacağız. Koşarken süratin azalması ve nişan almanın zorlaşması gibi problemlerimiz olacak.

Oyun 4 Ekim 2019’da piyasaya çıkacak. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilecek.

tom clancy’s ghost recon breakpoint