Bir gün gelecekti emindik, yanlış zaman da olsa heyecanlıyız. Karşınızda Marvel Avengers ‘A Day’.

2017’de Marvel Avengers ‘A Day’in gelecek yıllarda çıkacağı duyurulmuştu. Üzerinden 2 sene geçti ve E3’te tanıtımı, görselleri, videoları birçok şey yer aldı. Gözümüz gönlümüz açıldı. Oyunu Washington’da açılan yeni stüdyo Crystal Dynamics ve Square Enix yapacak ve tamamen çizgi romanlardan uyarlanma bir yapım olacak. Stüdyonun başındaki isim ise Scott Amos…

Marvel Avengers Bilirkişilerin Ellerinde

Crystal Dynamics oyunun yapımını üstlendikten sonra kadrosuna birçok yeni isim ekledi. Dead Space’in yapımcıları arasında olan Stephen Barry, Batman : Arkham Origins, FİFA oyunları ve gençliğimizin gittiği Need for Speed: Underground 2’nin yapımcılarından birçok kişi de stüdyoya transfer olmuştu.

Uncharted ve The Last of Us gibi yapımlarda emeği olan Shaun Escayg de transfer olan kafileye katılmıştı. Yapılan transferlere göre oyunun yapımına ne kadar önem verildiği ve en usta isimlerden bir kadro oluşturuldu aşikar. Haliyle kadrodaki isimleri gören oyunseverler ve Marvel fanları çoktan beklentileri yükseltmeye başlamıştı. Yani anlayacağınız Marvel Avengers emin ellerde.

Marvel Avengers ‘A Day’ E3’te Görücüye Çıktı

2017’de Marvel Avengers ‘A Day’ oyunun çıkacağını duyduktan sonra çıkacağı günü iple çekiyordum. 10 sene ve 22 filmlik izlediğimiz fazın bu dönemi 2 sene içerisinde o kadar çok gözler önündeydi ki oyunun çıkacağını tamamen unutmuştum.

Sonunda geldi çattı ve oyunun fragmanını E3’te gösterdiler. İlk izlenimlerim kesinlikle muazzam olumlu. Hem sinematik olarak hem de oynanış olarak gerçekten harika duruyor.

Oyunda karakterlerimiz arasında Iron Man, Captain Amerika, Hulk, Thor ve BlackWidow var. Karakterler açısından oyun bende Avengers’ın ilk filmini çağrıştırdı. Her ne kadar bu çağrışımı yapsa da gözlerim Hawkaye’ı aradı. Olmamasını tek bir sebebe bağlıyorum. Hawkaye’ın olmadığı bir çizgi romandan esinlenilmiş olabilir bu oyunda.

Marvel Avengers’ın Oyun Platformları ve Çıkış Tarihi de Belli

Oyunun çıkacağını 2017’de duyduktan sonra ne bir başka haber geldi, ne de bir açıklama. Sanırsın oyunu yel aldı götürdü. Ve oyun ancak 2 sene sonra gameplay ve fragman olarak geldi bunun da nedeni Square Enix’in ”yılın oyunu” niteliğinde bir oyun yapmak istedikleri içinmiş. Geçen süreye göre beklentiler tabi ki çok daha arttı.

Marvel Avengers

Marvel Avengers ‘A Day’ 15 Mayıs 2020’de çıkacak ve PC, Xbox One, PS4’da yer alacak.