Mobildeki RPG oyunlarına herkesin hayran olduğu bilinen bir gerçek. Ben de elimden geldiğince bu tarz oyunlar arıyor, oynuyor ve yazmaya çalışıyorum. Son zamanlarda telefonu elime alıp oynadığım oyunlar arasına giren Shadow of Death ‘ten sizlere bahsetmek isterim. Zifiri karanlık zindanlarda gölgelere tek başınıza meydan okuyun, şövalyeyi geliştirin, kayıp krallığı kurtarın.

RPG oyunları arasında daha önce görmediğim puanlara sahip uygulama, Google Play Store’da 4.7, Apple App Store’da ise 4.8 puan almış durumda. Epik komboların ve oyununun ses tonu bu puanları hak ediyor.

Shadow of Death

Shadow of Death: Çevrimdışı Aksiyon Oyunu

Oyunu araştırmalarım sayesinde değil de Instagram reklamlarında karşıma çıkan, istemeden denk geldiğim reklamlar sayesinde keşfettim. Bu sitenin yazarı olarak zaten reklamları geçmeden izlemeye çalışıyor, YouTube reklamlarını bile izliyorum. Ekmek teknem için yazdığım birkaç uygulamaya da zaten bu şekilde denk geldim. İyi ki de denk geldim, oyunu birkaç gündür bırakamadım, karakter geliştirmeye ve yeni kahramanlar için oynamaya devam ettim.

Çevrimdışı olarak, internetsiz şekilde oynayabildiğimiz Shadow of Death ‘te karanlık zindanlara oyunun bize verdiği standart bir kahramanla giriyoruz. Haritalardaki noktaları tamamlayarak tecrübe puanı kasıyor, karakterimizin seviyesini yükseltiyor ve yeteneklerini geliştiriyoruz. Aslında bu sözler diğer oyunlardan pek de farklı değil.

Farkın oluştuğu nokta yeteneklerin çevrimdışı ve RPG oyununa göre çok iyi olması. Yetenekler kombolara göre oyuna destansı bir hava katıyor. Aynı zamanda ses efektleri ve karakterin ses tonları da çok iyi yapılmış.

Zindanlarda İlerleyerek Seviye Atlayın, Yeni Kahramanların Kilidini Açın

Zindanların mekanikleri kolay ve geçilmez değil. Rahat bir şekilde ilerleyebiliyorsunuz. Oyunu zevki de aslında kolaylığında değil. Karakterlerin seviyesi olduğu gibi oyun içi hesabınızın da bir seviyesi var. Oyunun verdiği standart karakterden sonra 15, 25 ve 35. seviyelerde yeni karakterleri oynayabiliyorsunuz.

Standart karakter ve diğer seviyelerdeki karakterler arasındaki tabi ki seviye farkı var. Zaten karakterler geliştikçe ilerleyen zindanlar da zorlaşıyor. Bu yüzden yeni karakterleri kullanmak zorunlu hale geliyor. Bu zorunluluğu kırabileceğiniz tek bir nokta var o da standart karakteri çok seviyor ve oynamak istiyorsanız ona uygun eşyaların en iyilerini edinmek. Bu şekilde illa ki 35. seviyedeki karakteri oynamak durumunda değilsiniz.

Oyundan zevk almak ve tekrarı önlemek için söylediğim seviyelerdeki karakterleri de açarak ilerleyin. 4 farklı karakterin de yeteneklerini geliştirin. Düşen eşyalara göre de görünümü değiştirin. Çünkü bir noktadan sonra karakterin ve hesabın seviyesini artırmak isterken oyun tekrara düşecektir. Aynı zindanlara girmek ve aynı savaşları vermek bir noktadan sonra sıkıcı hale gelebilir.

Shadow of Death oyunu sevdiyseniz aşağıdaki linklerden indirebilir. Gölgelerin içinden geçebilirsiniz.

Shadow of Death: Offline Games
Shadow of Death: Offline Games