Daha önce RPG türünde bir oyun olan Raid Shadow Legends’ı incelemiştim. Yeni oyun keşiflerine çıktığım şu dönemde telefonumda açtığım ”Sık Kullanılanlar” kategorisine alabileceğim bir oyun arıyordum. Oyun türünü ise pek hesaba katmadım sadece zaman geçirip, eğlenebileceğim bir oyun aramaktaydım. RPG türüne olan sevdamdan mıdır bilmem karşıma gene aynı türde olan bir oyun çıktı: Lionheart

Lionheart ile Yadigara Sahip Çık! 

Bu oyunları oynayanlar bilir, RPG türü bir oyunu oynamak için bazı kıstaslar vardır. Benim için kıstaslar şunlar: Oyunun bir hikayesi olacak, grafikleri sağlam olacak ve oyundaki karakterler birbirlerinden farklı olacak. Lionheart ise benim üç kıstasıma da uyuyor.

Anlatmaya oyunun hikayesinden başlayalım. Oyundaki ana iki karakterimiz Timothy ve Natalia. Baş karakterlerimiz son ruh muhafızı olan dedelerini bir savaşta kaybediyorlar. Şehrin son savunucusu olan bu son ruh muhafızı da düşünce, ahali şehri terk ediyor. Şehir aslında tam anlamıyla da boş kalmıyor. Timothy ve Natalia dedelerinden kalan şehri, bu yadigarı korumak için söz veriyorlar. Şehir boş kalınca, saldırıya da çok açık kalıyor.Lionheart

Oyunun hikayesi benim için gayet yerinde, savaş filmlerini anımsatan bir kurguya sahip. Bu yüzden ilk kıstası yerine getiriyor. İkinci kıstas ise grafikler. Oyunu indirip, bu heyecana atılmaya başladığınız andan itibaren zaten fark edeceksiniz ki grafikler gayet iyi.

Üçüncü kıstas ise karakterler ve yetenekleri, her birinin birbirinden farklı olması. Lionheart’ta da aynen böyle. 170’ten fazla şampiyon bulunan oyunda tüm karakterler ve yetenekleri birbirinden farklı. Bu özellikle beraber savaşlarda kazanabilmek için düşmana göre stratejiler belirlemek gerekiyor. Şampiyonlarınızın en yüksek seviyede olanları ile her zaman galibiyet alamıyorsunuz. Savaş arenasından boynunuz bükük ayrılabilirsiniz.

Çıktığınız yolcuklardan elde edeceğiniz anahtarlar ile daha fazla şampiyonu kadronuzda bulundurarak galibiyet alma yüzdenizi artırın! Her karakterin farklı yetenekleri ve farklı sınıfları bulunuyor. Düşmana özel taktik düşünerek karşılaşmalardan önce kadronuzu belirleyin. Savaş sırasında yapacağınız hamlelerin sırasında da taktiksel davranmanız gerektiğini unutmayın.Lionheart

Evcil Hayvanlar (Pet) ve Şampiyon Seviyeleri 

Çıktığınız yolculuklardan, kazandığınız savaşlardan sonra anahtarlar ile şampiyonlar elde ederken bazen de evcil hayvanlar kazanabiliyorsunuz. Her evcil hayvan sadece bir şampiyonunuzda bulunacak şekilde stratejinizi belirlemelisiniz. Petlerin karakterinize vereceği farklı özellikler ya da stat artırmaları sayesinde savaş kazanma ihtimalinizi artırın.

Mini, Deneyim ve Dev iksirleri kullanarak şampiyonlarınızın seviyelerini artırabilirsiniz. Her karakterin birbirinden farklı hikayesi ve yetenekleri olduğu seviye baremleri de birbirlerinden farklı. Örneğin asıl karakterimiz olan Timothy’nin maksimum seviyesi 20 iken, Natalia’nın ise 10. Şampiyon yelpazenize ekleyeceğiniz yeni karakterlerin seviye baremleri daha yüksek olabilir. Bu mantıkta bakacak olursa ne kadar yüksek seviye baremi o kadar güçlü şampiyon demektir.

Lionheart
Lionheart

Günlük görevleri ve hedefleri tamamlayarak, deneyim iksirleri kazanın, savaş meydanlarına çıkarak şampiyon simgelerini toplayın. Şampiyon simgeleri karakterlerinizi güçlendirmede sizlere ekstra yardım edecek.

Mistik Orman’da, İbrim Çölü’nde savaşmak, Ölümsüz Koscha gibi Bossları alt etmek istiyorsanız uygulamayı dilerseniz Google Play Store’dan dilerseniz de Apple App Store’dan indirebileceğiniz gibi aşağıdaki linklerden de indirebilirsiniz.

Lionheart: Kara Ay
Lionheart: Kara Ay
Developer: Emerald City Games
Price: Free
‎Lionheart: Dark Moon RPG
‎Lionheart: Dark Moon RPG