PUBG Mobil ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. PUBG Mobil güncellemesi ile gelen bir çok yeni özellik arasında yeni oyun modu, yeni silah parçaları gibi yepyeni şeyler var. Hepsini teker teker inceleyeceğiz.

PUBG Mobil Güncellemesi Almaya Devam Ediyor

Bugüne kadar güncelleme almaya devam eden oyun, kendini geliştirmeye de devam ediyor. PC sürümünden sırayla özellikleri mobile çekmeyi de sürdürüyorlar. Gün geçtikçe daha çok silah, harita ve oyun modu gelecek gibi duruyor. Merakla bekliyoruz bizler de, ekip olarak hemen güncelleyip oynuyoruz.

Gelelim son güncellemeye. Son güncellemeyle neler geldi, neler gitti bir bakalım.

pubg mobil güncellemesi

Yeni ve Değişik Oyun Modu: War

Gelen güncellemede en çok dikkat çeken özellik şüphesiz yeni oyun modu oldu. Halihazırda PC versiyonunda bulunan bu mod, bir bakıma deathmatch. Bu takımlı deathmatch modda öldükten sonra tekrar diriliyorsunuz, ta ki maç bitene kadar. Duo ya da Squat olarak oynayabileceğiniz bu modda, haritanın ufak bir kısmına silahla düşüyorsunuz ve en çok skoru toplamaya çalışıyorsunuz.

Oyuncuları öldürerek 3, arkadaşlarınızı dirilterek 1 puan kazanabiliyorsunuz. Belirlenen skora ilk ulaşan maçı kazanıyor. Ne yazık ki Royale Pass görevleri bu modda tamamlanamıyor. Üstelik bu modu her gün oynayamıyorsunuz, sadece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri oynayabiliyorsunuz.

Yeni Başarımlar, Klanlar ve Eklentiler

Tabii ki gelen sadece yeni mod değil, aynı zamanda değişik özellikler ve eklentiler de geldi. Oyunun arayüzü, girdiğinizde fark edeceksinizdir daha sadeleştirilmeye çalışılmış. Bence başarılı.

Zaten var olan Ekip özelliğinin yanında bir de Klan özelliği gelmiş. Bu da artık büyük kitlelerle aynı isim altında oynayıp çeşitli ödüller kazanabileceksiniz demek oluyor. Yani bir klana üye olursanız veya oluşturursanız klandaki insanlarla birlikte başarımlar ve klan marketi gibi özelliklere erişim sağlayabiliyorsunuz.

pubg mobil güncellemesi

Başarımlar demişken, bir de başarımlar özelliği geldi. Bu zaten haftalık olarak değişen görevlerin yanında daha kalıcı ve uzun vadeli. Ayrıca bu başarımlar daha fazla ödül veriyor.

Yenilikler bunlarla sınırlı değil. Yepyeni eklentiler ve yeni yarı otomatik sniper, SLR var. SLR; diğer yarı otomatiklere göre daha çok zarar veriyor ama geri tepme seviyesi yüksek.

Eklentilere gelirsek; Yeni gripler de mevcut. Masaüstü sürümde zaten olan half grip, light grip ve thumb grip gibi farklı özelliklerdeki yeni gripler ile silahlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Dürbünler de bu listede var. 3x ve 6x değerlerinde 2 dürbünümüz daha var artık. 3x özellikle SMG’ler ve orta/yakın mesafeli kullanmak istediğiniz tüfekler için 2x ve 4x arasında ideal bir değer olmuş. Diğer yandan artık 8x dürbün sniper silahlar haricinde hiçbir silaha takılmıyor. 6x de burada devreye giriyor.

Oyunu 25 Temmuz ile 31 Temmuz arasında güncelleyerek Giysi Kutusu III (7 gün) x1 ve 1.888 BP kazanabilirsiniz. Hemen aşağıdaki linklere tıklayarak güncelleyebilir ya da indirebilirsiniz. İyi eğlenceler!

PUBG MOBILE
PUBG MOBILE
Developer: Level Infinite
Price: Free