Hemen hepimiz sevdiğimiz sanatçıları ve tanınmış kişileri, sosyal medya platformlarında takip ediyoruz. Fakat farklı sosyal medya kanallarında takip ettiğimiz onlarca hesap arasından, beğendiğimiz sanatçılarla ilgili güncel gelişmeleri gözden kaçırmak son derece mümkün. Neyse ki her geçen gün daha fazla sayıda tanınmış kişi, kendi mobil uygulamalarını hazırlıyor ve hayranlarının kendileri ile ilgili önemli gelişmeleri birinci ağızdan takip edebilmelerine yardımcı oluyor. Mobil uygulamaların sunduğu bu büyük etkileşim gücü nedeniyle, mobil uygulaması olan ünlü sayısı artmaya devam ediyor.

İşte takipçileriyle daha kolay iletişim halinde kalabilmek için kendi mobil uygulamasını sunan Türkiye’den 10 tanınmış kişi:

1) Fazıl Say 

Fazıl Say

Dünyaca ünlü piyanist ve bestekar Fazıl Say, kendi mobil uygulamasına sahip. Uygulama aracılığıyla müziklerine ve diğer tüm eserlerine ulaşabilir, konser tarihlerinden haberdar olabilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

2) Nükhet Duru

Nükhet Duru

1970’den beri birçok albüm çıkaran ve müzikallerde rol alan Nükhet Duru, mobil uygulaması yardımıyla takipçilerine fotoğraf, video, etkinlik tarihleri ve güncel bilgiler aktarıyor. Aynı zamanda sanatçının çeşitli sosyal medya hesaplarına uygulama üzerinden göz atabilirsiniz.

iOS uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3) Murat Boz

Murat Boz

Türk müzik dünyasının ileri gelen isimlerinden Murat Boz, uygulamasıyla hayranlarına bir adım daha yaklaşıyor. Uygulama üzerinden müzik videolarını izleyebilir, konser tarihlerini görebilir veya hakkında çıkan en son haberleri okuyabilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabı üzerinden paylaşım yapıldığı zaman puan toplayıp hediye kazanma fırsatınız var.

iOS uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

4) Sıla Gençoğlu

Sıla Gençoğlu

Ülkedeki en tanınmış sanatçılar arasında yer alan şarkıcı ve şarkı yazarı Sıla Gençoğlu da mobil uygulaması olan ünlü isimlerden biri. Sanatçının uygulaması, daha önce yayınlanmamış fotoğraflarını içeriyor. Üstelik diğer Sıla hayranlarıyla tanışma imkanı da veriyor.

5) Ece Seçkin

Yeni nesil şarkıcılardan Ece Seçkin, büyük bir hayran kitlesine sahip. Mobil uygulaması üzerinden fotoğraflarını kaydedebilir, kliplerini inceleyebilir veya sosyal medya akışlarını bir arada görüntüleyebilirsiniz.

iOS uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

6) Berkay Şahin

Berkay Şahin

Sevilen şarkıcılardan Berkan Şahin de Berkay adlı uygulamasıyla hakkındaki gelişmeleri takipçilerine iletiyor. Biyografisini okuyabilir, diskografisine göz atabilir ve etkinlikleri öğrenebilirsiniz.

iOS uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

7) Zara

Zara

Türk halk müziği sanatçısı Zara, televizyon ve film sektöründe yer aldığı birçok projeyle de biliniyor. Uygulaması sayesinde Zara’nın albümlerine, bestelerine veya yazılarına ulaşabilir, puanlar kazanabilirsiniz.

Uygulamayı, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

8) DJ Tarkan

DJ Tarkan

Elektronik müzik dünyasında tanınan DJ Tarkan’ın uygulamasını indirerek, albümlerini dinleyebilir, videolarını izleyebilir ve gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

9) Jehan Barbur

Jehan Barbur

Şarkıcı, şarkı yazarı ve aynı zamanda kitap yazarı Jehan Barbur’un mobil uygulaması, şarkı ve videolarının yanı sıra anlık bildirim de gönderiyor.

10) Baybars Altuntaş

Baybars Altuntaş

İş dünyasının önde gelen isimlerinden yatırımcı Baybars Altuntaş, uygulamasında tecrübelerine, konferanslarına ve etkinlik tarihlerine yer veriyor. Aynı zamanda kitaplarını ve blog’unu takip edip, podcast yayınlarını da dinleyebilirsiniz.

iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Mobil uygulamaların büyük kitlelere hızla ulaşabilme, yüksek etkileşim ve iletişim sağlama becerisi, ünlüleri bu teknolojiden faydalanma konusunda daha hevesli hale getiriyor. Önümüzdeki günlerde mobil uygulaması olan ünlü isimlere yenilerinin eklenmesi kaçınılmaz olacak gibi gözüküyor.