Google Play Store ve Apple App Store’un 2019 yılı içerisinde açıkladıkları en iyi uygulamaları zaten sizlerle paylaştım. 2019 yılı içerisindeki -bence- en iyi mobil korku oyunları aşağıda listelediğim gibi. Eğlen, maceraya katıl, oradan buraya zıpla, topçu al-sat derken birazcık da yüreklerimiz ağzımıza gelsin.

Oyunları yazacağım, kısaca sadece bilgi vererek, dikkatinizi çekecek özelliklerinden bahsedeceğim. Gireceğiniz korku dolu anlar yüzünden rüyalarınızdan mesul değilim haberiniz olsun sevgili okurlarım.

2019 Yılının En İyi Mobil Korku Oyunları

  • Sinister Edge

Oyunun aslında +18 olmasını beklerdim fakat ”PEGI 12” verilmiş bunu anlamış değilim. Bu sayısının yükseltilmesi gerekiyor. Tabi içinizden diyorsunuz ”kim takar böyle uyarıları”. Evet, haklısınız, takmayın ve hemen indirin. 10 milyondan fazla indirmesi ile herkes korkuya doymuş gibi görünüyor.

Oyunun VR platformu için özel olarak çıkarıldığının bilgisini vermek isterim. VR için olsa da mobil platformda da korkmanıza izin verilmiş. Oyunda ailemizi aramak için çaresizce kayboldukları eve giriyor ve korku dolu anlarla baş başa kalıyoruz. Oyun içinde hikayede çözmemiz gereken bazı bulmacalar var ve elinizi çabuk tutmalısınız. Gölgelerden uzak durun! ”UYARI” yazılarını dikkate alın.

‎Sinister Edge - Horror Games
‎Sinister Edge - Horror Games
Sinister Edge - Korku oyunları
Sinister Edge - Korku oyunları
Developer: Everbyte
Price: Free

Korku Hastanesi 2 – Mobil Korku Oyunları

Mobil korku oyunları başlığında en çok indirmeye sahip olan uygulama kesinlikle Korku Hastanesi 2. İndirme 20 milyonun üzerine çıkmış durumda.

Korku dolu bir hastanede vahşetin ve katliamın iç içe geçtiği bir senaryoda buluyoruz kendimizi. Attığımız her adımda vahşetin ve korkunun o küçük telefonlarımızda içimize içimize işlediğini hissediyoruz. Paranormal aktivitelere karşı sinirlerinizin kontrolünü elinize almadan oyunda ilerlemeniz imkansız. Kabuslarından kurtulamayan bir genç kızın tek kaçış yolu ise korkuları ile yüzleşmek.

‎Horror Hospital 2
‎Horror Hospital 2
Developer: Hakan Ince
Price: Free
Korku Hastanesi® 2 Survival
Korku Hastanesi® 2 Survival

Etkileşimli Korku Hikayeleri

Korkuyu sevenimiz vardır, sevmeyenimiz vardır. Korku oyunları, bir kesim oynar bir kesim ise yandan arkadaşını izler şeklinde ilerler genelde. Bazıları ise sadece yayıncıların oynayışına tanık olacak kadar cesaretlidir. Bunlardan mütevellit korku hikayelerini herkes sever. Çünkü en azından bir konuşan, anlatan, ortamı yumuşatan ve korkuyu bir nebze olsun azaltan faktörler mevcuttur. Eskiden mahalle aralarında arkadaşlarımızın korku hikayelerine, paranormal aktivitelerini anlatmalarına hasret kaldı isek biraz da Etkileşimli Korku Hikayeleri ile geçmişi yad edelim.

Oyunda birçok farklı korku hikayesi bulunuyor. Bir tanesini seçtikten sonra hikaye başlıyor ve sizin seçimlerinize göre hikayenin akışı devam ediyor. Yani hikayeyi siz başlatıyor ve siz bitiriyorsunuz.

Not: Android kullanan arkadaşlar üzgünüm, oyun maalesef Google Play Store’da yok.

Mobil Korku Oyunları

‎Interactive Horror Stories
‎Interactive Horror Stories

Gözler: Gerilim – Ürpertici Korku Oyunu

Oyundan korkmanız adına örnek görsellere bakmanız bile yeterli. Labirent gibi bir malikanede yolunuza çıkan gırla hayaletin gazabından kurtulmak adına tek yapabileceğiniz şey KOŞMAK!! Sağlam görselleri olan bir oyunun korku oyunu olması kadar da kötü bir şey yok.

Evdeki eşyaları toplayın ve hayatta kalmaya çalışın, hiçbir şey yapamıyorsanız da sadece KOŞUN!

Mobil Korku Oyunları

‎Eyes Horror & Coop Multiplayer
‎Eyes Horror & Coop Multiplayer

Evil Nun

Bu oyunu indirirken ismi bile beni korkutmuştu. Böyle kısa ve net şekilde korku olduğunu gösteren şeylerin korku seviyeleri her zaman daha yüksek oluyor ki öyle de oldu. Beni en çok korkutan, en çok yerimden zıplatan korku oyunu Evil Nun oldu.

Bir okulun içerisinde kendinden geçmiş, biyokimyasal mı yutmuş, hayalet mi olmuş, zombi mi olmuş, ne idiğü belirsiz bir rahibeden kaçış hikayesi anlatılıyor. Hayatta kalmak için okul içinde bulunan malzemeleri toplamalı ve rahibeyi görür görmez topuklamalısınız. Oyun içerisinde sadece cani rahibeden değil komşulardan da kaçmalısınız. Aynı zamanda çamaşır odaları gibi yerlerde esir alınan çocukları kurtarmanız gerekiyor.

Oyunun kalitesi kadar arayüzü de çok gelişmiş. Farklı oyun modları ile korkuyu daha da artırabiliyorsunuz ve oyunu oynadığınız zamanlarda topladığınız madeni paraları harcayabiliyorsunuz.

Mobil Korku Oyunları

‎Evil Nun: Horror at School
‎Evil Nun: Horror at School
Evil Nun: Okulda Korku
Evil Nun: Okulda Korku