Bu yılın başlarında pazara sunduğu Razr 5G modeliyle katlanabilir akıllı telefon piyasasına iyi bir giriş yapan Motorola’nın, Razr 5G model telefona ait olduğu söylenen görüntüler ortaya çıktı. Weibo sitesinde paylaşılan görüntüler, daha önceki render görüntüleriyle de neredeyse birebir benzerlik gösteriyor.
Motorola, 2000’li yılların kapaklı cep telefonu serisi Razr’ın tasarımını günümüz akıllı telefon teknolojilerinden esnek ekran modasına uygun hale getirmiş ve 2019’un son günlerinde ilk katlanabilir akıllı telefonu Motorola Razr 2019’u tanıtmıştı.

Motorola Razr 5G Modeline Ait Olduğu Söylenen Görüntüler Ortaya Çıktı

Bir dönemin teknolojiye yön veren markası Motorola, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Razr modeli ile katlanabilir akıllı telefon sektörüne beklenmedik bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. Huawei ve Samsung’un enine katlanan telefonlarının tersine, dikine katlanan tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken akıllı telefon Razr, satış rakamlarıyla da Motorola’nın hedeflerine ulaşmasını sağladı.

Akıllı telefon trendlerine dahil olan son markalardan biri Motorola, bu yılın sonuna doğru 5G desteğini sağlayan Razr modeli ile yeni bir telefon daha tanıtacağına dair söylentiler bir süredir dolaşıyordu. Şimdilerde ise yakın zamanda tanıtılması beklenen bu akıllı telefonun canlı görüntüleri, Çin’in sosyal ağ sitesi Weibo’da ortaya çıktı.

Motorola’nın 2019’da duyurup bu yılın başlarında satışa sunduğu katlanabilir Razr modeli,  Çin’de satışa çıkmadı. Ancak tanıtılan Motorola Razr modelinin bu yıla ait olduğu iddia edilen görüntüler, doğrudan Çinli bir yatırımcıdan geldiği söyleniyor. Paylaşılan görüntüler, cihazın daha önceleri ortaya çıkan render görselleriyle de benzer olduğu görünüyor.

Görüntüleri incelediğimiz zaman Motorola’nın ikinci katlanabilir telefonunun, orijinal cihaza göre biraz daha büyük bir dış ekrana ve daha çıkıntılı bir kamera özelliğinin olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca orijinal Razr modelindeki telefonun aksine bu modelin alt bölümünde parmak izi sensörü bulunmuyor. Bununla beraber yeni modelde eSIM desteğine ek olarak bir de nano SIM kart yuvası bulunduğu belirtiliyor.

Özelliklerden bahsedecek olursak, 6,2 ya da 6,7 inçlik katlanabilir OLED ekranla geleceği beklenen akıllı telefonun, gücünü Snapdragon 765G yonga setinden alınacağı bekleniyor. Bunun yanı sıra 256 GB dahili depolama, 48 MP Samsung ISOCELL Bright GM1 birincil sensör, 20 MP selfie kamerası, 2.845 mAh pil, 18W hızlı şarj ve Android 10 işletim sisteminin cihazın özellikleri içinde yer alacağı da aktarılan bilgiler arasında kaydediliyor.

PAYLAŞ