Etkin bir iPad kullanıcısıysanız birçok işinizi de bu cihaz ile hallediyor olabilirsiniz. iPad için Adobe Photoshop programı ise fotoğraf veya tasarım işleriniz için doğru tercih olabilir ancak çok detaylı çalışmalar yapabilmek için bazı sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. Masaüstü uygulamasında var olan ancak iPad uygulamasında bulunmayan Refine Edge Tool özelliği artık iPad için de geliyor.

iPad için Adobe Photoshop Daha Verimli Bir Hale Geliyor

Fotoğrafları Adobe Photoshop ile düzenlemek için iPad’i tercih eden kullanıcılara yeni sunulan Refine Edge Tool detaylı seçimler yapmak isteyen kullanıcıların tercih etmek isteyeceği bir araç. Adobe’nin kendi blog sayfası aracılığı ile duyurulan bu özellik sayesinde Photoshop ile saç ve kürk gibi en içinden çıkılmaz sayılabilecek ayrıntıları bile iPad’de yapabileceksiniz.

Seçim seçeneğinin yanında bir de dokunarak veya Apple Pencil’ı kullanarak bir fotoğrafın arka planında değişiklik yapmayı veya kaldırmayı çok kolay ve pratik duruma getirecek bir özellik daha eklendi. Adobe, arayüzünü iPad için biraz daha değiştirdiğini aktarıyor. Ancak söz konusu değişimin ise programın kalitesine dair korkutmaması gerektiğini, aksine yeni eklenen özelliklerin tıpkı masaüstü versiyonu gibi çalıştığını söylüyor.

iPad için Adobe Photoshop

Bununla beraber kullanıcılar iPad sürümünün sınırlı özelliklerinden ve programın sunduğu hizmet yetersizliğinden memnun kalmadıkları için masaüstünde kullanmaya alıştıkları araçları iPad için de aynı performans ile gelmesini istiyor. Adobe, bu durumu dikkate alarak konuya el atıyor ve masaüstündeki özgür çalışma alanını ve performansı iPad uygulamasına taşıyor.

Adobe, Refine Edge Tool özelliğine ek olarak, tuvali döndürmenizi ve aynı zamanda yakınlaştırmanızı sağlayan iki parmakla döndürme hareketi özelliğini de duyurular arasında yer aldı.

iPad sürümüne gelen özelliklere ve hata düzeltmelerine, Refine Edge fırçası ile bir seçim yaptıktan sonra kenar düzeltme ve yumuşatma gibi ayarların yanı sıra pürüzlü kenarlar ve daha fazlası gibi ayrıntıları fırçalayabilme özelliği de yer alıyor. Bunu yaparken kenar düzeltme özelliğiyle herhangi bir seçim yaptıktan sonra ekran menüsünde bulunuyor.

Tuvalinizi iki parmakla basit bir döndürme hareketini istediğiniz zaman uygulayabilir ve iPad’inizi hareket ettirmeden istediğiniz açıyla çalışabilirsiniz. App Store için indirmek istiyorsanız aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

‎Adobe Photoshop
‎Adobe Photoshop
Developer: Adobe Inc.
Price: Free+

PAYLAŞ