OnePlus’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı orta-üst segment akıllı telefonu OnePlus Nord ‘da ekran hataları olduğu ortaya çıktı. Kullanıcıların söylediğine göre parlaklığı %25 seviyesine getirilince ekranda renk solmaları ortaya çıkıyor.

Son dönemlerin rağbet gören akıllı telefon üreticilerinden olan OnePlus, genel olarak pazara sürdüğü amiral gemisi akıllı telefonlarla hafızalara kazındı. Ancak amiral gemisi akıllı telefonlar kadar üst segmentte de başarı yakalayabileceğini göstermek isteyen şirket, bu kapsamda 2015 yılında piyasaya sürülen OnePlus X modelinden bu yana markanın en çok tercih edilen akıllı telefonu olan OnePlus Nord’u geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinlikle tanıtmıştı.

Amiral gemilerine benzeyen tasarımıyla dikkat çeken OnePlus Nord, telefonun ön kısmında ise özellikle son dönemlerde neredeyse tüm akıllı telefonlarda rastladığımız Infinity-O AMOLED bir panel bulunduruyor. Çıkan haberlere göre kullanıcılar bu ekrandan pek de memnun görünmüyor, bunun sebeplerinden biri düşük parlaklıkta sorunlu çalışıyor olması diyebiliriz.

OnePlus Nord ile Parlaklık %25 Seviyesine Geldiğinde Renklerde Solmalar Görünüyor

OnePlus forumları ve Reddit gibi uygulamalarda Nord kullanıcılarının dediğine göre, telefonun ekran parlaklık seviyesi %25 veya daha düşük seviyelere eriştiğinde AMOLED ekranda görülen sarı, mor ve yeşil renk tonları ve görünmemesi gereken şeritler ortaya çıkmaya başlıyor. Parlaklık daha üst seviyelere getirildiğinde ise bu şeritler gözle görülmez bir hâl alıyor.

OnePlus Nord

OnePlus Nord yeni bir model olduğu için ekrandaki renk tonlarının cihazda oluştuğu bir sorun mu yoksa yalnızca bazı cihazlarda ortaya çıkan bir sorun mu olduğu şimdilik bilinmiyor. Ancak gelen feedbacklere bakacak olursak çoğu kullanıcı böyle bir durumdan şikayetçi değil ve sadece bazı kullanıcılar bu hatadan etkileniyor.

Konu Hakkında Açıklama

Bir OnePlus yetkilisi, firmanın forumlarında yaşadığı ekran sorununu dile getiren bir kullanıcının iletisine dönüş yaptı. Tüm kullanıcıların bu sorunla ilgili geri bildirimlerini takip ettiklerini söyleyen yetkili, verdiği cevapta şu ifadeler yer aldı:

“Kullanıcıların bazıları, AMOLED ekran parlaklığı düştüğünde ve ekran parlaklığı arttığında kaybolan hafif bir renk sorunları ile karşılaşabilir. Bu, tüm AMOLED ekran özeliklerinin karakteristiğidir ve bir kalite hatası değildir. Bu sorunlara rağmen deneyiminizi geliştirmek için bir OTA güncellemesi üzerinde çalışıyoruz.”

PAYLAŞ