Hem kendisini hem de YouTube ya da Facebook’taki canlı yayınları olsun takip etmeyi sevdiğim Dora ”Stratera” Özsoy’un oyunu olan Wordmoji ‘yi çıktığından beridir tanıtmayı çok istiyorum. Yazı yazmaya arta kalan zamanımda hemen indirip oynadım. Hem Dora’yı hem de Stratera Games’i tebrik ediyorum. Bu tarz eğlenceli, kaliteli Türk yapımı oyunları çıkartmaya devam ederler umarım.

Aslında Wordmoji, Stratera Games’in 2. oyunu. Daha önce Viral Firar isminde bir oyun da çıkarmışlardı.

Tanımıyorsanız hemen tanıtayım Dora ”Stratera” Özsoy bir yazılım mühendisi ve aynı zamanda bir E-spor sunucusu. YouTube kanalında özellikle League of Legends ile ilgili bilgilendirici ve eğlenceli içerikleri ile tanınıyor. Dilerseniz şuradan takip edebilirsiniz.

Wordmoji

Wordmoji: Emoji Kelime Bulmaca Oyunu

Oyun daha çok yeni, çiçeği burnunda geziyor. 18 Haziran’da Dora’nın Twitter hesabından duyurması ile haberim oldu, anında indirdim. Geleceği parlak fakat şu anda tadımlık bir oyun. Neden mi?

Oyun emojiler ile sizlere kelime buldurmayı amaçlıyor. Farklı kategorilerdeki kelimeleri verilen emojiler ve ipucu birkaç harf ile tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Kategoriler: Filmler, Diziler, League of Legends, Edebiyat, Oyunlar, Anime ve Diğer şeklinde ayrılmış durumda. Dilediğiniz pakete giriş yapıp, başlangıç seviyesindeki düzey ile eğlenmeye başlayabilirsiniz.Wordmoji

Her kategori de kendi içerisinde alt başlıklara bölünüyor. Örneğin Filmler kategorisinin altında Bilim Kurgu, Çizgi Dizi gibi alt kategoriler de var. LoL Şampiyonları kategorisinin altında Runeterra’ya dair bir kategori de var.

Özellikle doğru bildiğim League of Legends şampiyonlarından sonra karakterler ile ilgili verilen minik infoları da çok sevdim.

Tadımlık olmasının asıl sebebi ise oyunun henüz yeni çıkmış olması ve beklendiği kadar kategoriye sahip olmaması. 7 farklı kategoride 35 farklı paket bulunuyor. Oyunu bilgileriniz ile çok hızlı bir şekilde eritebiliyorsunuz. Fakat çözüm de belli.

Stratera Games oyuna her hafta sonu yeni paketler ekliyor. Şu an yazdığım kategoriler ve paketlerden bazıları ben oyunu indirdiğimde yoktu. Büyük ihtimalle bu yazım yayınlandığında da kategori ve paket sayısı artacaktır. Yani bu daha fazla eğlence demek oluyor.

Apple App Store’da Kelime Oyunlarında Birinci Sıraya Yerleşti!

Wordmoji mobil oyun sektörüne çok hızlı bir giriş yaptı. Bana çok hoş gelen arayüz renkleri, neredeyse hatasız oyun algoritması ile çok beğendiğim bir oyun oldu. Yanlış değilsem ya çıktığı ilk günde ya da ikinci gününde Apple App Store’da kelime oyunları arasında Türkiye’de birinci basamağa kadar yükseldi.

Oyun, Apple App Store’da 4.7, Google Play Store’da ise 4.9 puana sahip. 10 MB’lık düşük boyutu ile 10 bin indirmeyi de geçmiş durumda.

Türk bir yapım olarak her zaman destekleyeceğim oyunlar arasına giren Wordmoji’ye sizler de destek olmak isterseniz aşağıya bırakacağım linklere tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.

Wordmoji - Emoji Bulmaca
Wordmoji - Emoji Bulmaca
Developer: Stratera Games
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.