Hiç bitmeyecek bir sektör olarak habercilik dijital ortama taşındığından beridir ya bir tık ya da bir uygulama uzağımızda olan haberlere anında ulaşabiliyoruz. Haberlere ve gelişmelere bu kadar kolay ulaşabildiğimiz bir dönemde ise kaliteli, güvenilir ve güncel habercilik de gerekiyor. Asparagas, iddia ya da yalan haberin; haber niteliği taşımayan gelişmelerin uzağında kalmak ve size özel haber kaynaklarını toplayabileceğiniz bir uygulama buldum: News Republic.

Uygulama, Apple App Store’da 4.5, Google Play Store’da ise 4.1 puana sahipken, toplamda 50 milyondan fazla indirmeyi yakalamış durumda. Yorumlardan anladığım kadarıyla uygulamayı kişiselleştirebilenler beğenmiş. Kalan kesim ise saçma haberlerin önlerine çıktığını söyleyerek düşük puan vermişler. Hepsine yavaş yavaş açıklık getirelim.

News Republic: Akıllı Haber Uygulaması

Global anlamda 3.000’den fazla lisanslı ve güvenilir haber kaynaklarını, kanalları, gelişmeleri telefonlarımıza taşıyan bir uygulama. 7’den 70’e tüm kesimlerin uygulamayı kullanarak, gelişmeleri takip etmesine, ilgilendiği haberlere ulaşmasını sağlıyor. Aynı zamanda haber uygulamaları arasında en yüksek puana sahip uygulamalardan birisi konumunda.

Google editörün seçimi olarak gösterilen ve beğenilen uygulama birçok farklı haber başlığını da bünyesinde barındırıyor. En iyi ve güvenilir ABD haberlerini, uluslararası haberleri, spor, finans, eğlence veya siyaset gibi birçok kategorideki haberleri takibe alabiliyorsunuz.

Kullanıcı dostu arayüzü ile her bireyin kendine özel bir haber akışı sağlayacağı haber uygulaması neredeyse ışık hızında haber yayınlıyor. Gelişmelerin tamamını medyalarda yayınlanmasından saniyeler sonra bildirim olarak görüyorsunuz.

Kişiselleştirilmiş Haber Uygulaması

Kuzeyen güneye, doğudan batıya, dünyanın birbirine en uzak iki noktasından, her bölgesinden haberler alacağınız uygulamayı ilgilendiğiniz başlıklara göre kişiselleştirebiliyorsunuz. Yerel ve dünya haberlerini, kaynaklarını takip ederek, metin, fotoğraf ya da videolu tüm haberleri akışınızda bulabilirsiniz. Akıllı bir haber uygulaması olduğu gibi aynı zamanda okuduğunuz haberlere, tıkladığınız haber kaynaklarına göre sizlere bir akış oluşturur. Uygulama siz okudukça, öğrenir; öğrendikçe paylaşır, otomatik olarak akışınız oluşturulur.

Popüler, son zamanların en çok okunan haberlerini, son dakika gelişmelerini takip edebileceğiniz, makaleleri okuyabileceğiniz “En Çok Konuşulan Haberler” sekmesini kullanın, haberler gibi sizler de güncel kalın.

Güncel haberleri takip etmek, anında bildirim almak ve kişiselleştirilmiş bir haber akışı oluşturmak için News Republic uygulamasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

News Republic – Son Dakika
News Republic – Son Dakika

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.