Sanatçı kişiler hayatlarının her alanında sanatçılardır. Bu yapılarını bir meslek olarak icra etmeseler dahi yaşamlarını sürdürürken temas ettikleri her şeyden kazanır ve her şeye bir şeyler katarlar. İçlerinden geldiği anda çalışmalarını ortaya koyabilmek isterler. İşte onlar için derlediğimiz en iyi 6 çizim uygulaması buna olanak tanıyor.

en-sevilen-resim-cizme-uygulamasi.jpg

En İyi 6 Çizim Uygulaması

1- Adobe Illustrator Draw

Bilgisayar yazılımı olarak grafikerlerin vazgeçilmezi olan, vektörel çizimler ile hayatın sanal kopyalarını yaratırken bize uçsuz bucaksız bir alan tanıyan Adobe’un Illustrator’ü şimdi uygulama mağazalarında ücretsiz olarak telefonlarımız için yer alıyor. Adobe Illustrator Draw’u indirerek çizimlerinizi artık telefonlarınızdan da devam ettirebilirsiniz.

2- Paper

Uygulamanın da adından anlaşılabileceği gibi Paper, karalama, çizim, not alma, uygulaması. Çizim özelliklerinde sadece temel öğelere değil geniş bir boyama ve çizim yelpazesine de yer veren Paper, ücretsiz olarak uygulama mağazalarında yer alıyor.

android-icin-cizim-uygulamalari

3- Tayasui Sketches

Geniş bir kalemlik alanına sahip olan Tayasui Sketches’da fotoğraf ekleme ve boyama imkanları da yer alıyor. Kalem sayısı oldukça fazla olan Tayasui Sketches’da mobil uygulama mağazalarının ücretsiz gözdelerinden!

4- Assembly

Cep telefonlarının vazgeçilmez çizim uygulamalarından birisi olan Assembly, oldukça temel bir uygulama. Çizim, boyama, eskiz gibi bir çok imkana sahip olabileceğiniz Assembly ile grafik tasarımı da yapılabiliyor.

ios-cizim-uygulamalari.png

5- PicsArt

Özellikle fotoğraf editleme konusundaki başarısı ile ünlenen ve Instagram kullanıcılarının telefonlarının vazgeçilmezi olan PicsArt, çizim özellikleri de vadediyor. Küçük redim ekleyerek kolaj ve boyama yapabileceğiniz PicsArt, kendi platformu ile de yaptığınız çalışmaları diğer kullanıcılar ile buluşturmanızı sağlıyor.

6-SketchBook

Eskiz yapmak için oldukça ideal ve kullanışlı bir uygulama olan SketchBook 13 temel fırça ile hizmetinize sunuluyor. Mağazadan ücretsiz olarak alabileceğiniz uygulama içerisinde satın alımlar yaparak 100’e kadar çeşitli fırçayı edinebilir ve çalışmalarınızda en ince detaylara kadar yer verebilirsiniz. Üstelik katman seçenekleri de SketchBook’un avantajları arasında yer alıyor!

Siz de hemen sanatınızı istediğiniz an ortaya koyabilmek için bu en iyi 6 uygulamayı iOS ve Android mağazalarından indirebilir, sanatınızı istediğiniz şekilde yayınlayabilirsiniz.