Netflix oynatma hızını değiştirme özelliğinin Android uygulamasında test aşamasının sonuna geldi ve özelliği kullanıma sunacak. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar içeriklerin hızını kontrolünde tutabilecek. Kullanıcıların içerikleri %25 / %50 daha hızlı veya daha yavaş izlemesine izin verecek bu özelliğin, birkaç hafta içerisinde dünya genelinde erişilebilir olması bekleniyor.
Özellikle yeni tip Koronavirüs salgını sürecinde küresel çapta kullanımı önemli ölçüde artan Netflix’in, Google Play Store’da indirme sayısı bir milyarı aştı. Bununla peyderpey ilerleyen Netflix, Android uygulamasına yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

Bir süredir Android uygulamasında oynatma hızı değiştirme seçeneklerini test ettiği bilinen Netflix, bu testlerde sona yaklaştığı görülüyor. Gelen son bilgilere göre Netflix, kullanıcıların Netflix’teki içeriklerin oynatma hızını değiştirebilmesine izin verecek olan özelliği Android cihazlar için yayınlamaya başlayacak.

YouTube’da uzun bir süredir aktif olan bu seçenek, oldukça işlevsel görünüyor. Örneğin bu özelliğin sunduğu avantajı kullanarak daha önce izlediğiniz ancak tam olarak hatırlamadığınız bir dizinin geçmiş bölümlerini hızlı çekimde izleyerek hafızanızı tazeleyebilir ya da detaylarla dolu bir sahnede oynatma hızını düşürerek tüm ayrıntıları inceleyebilir, keyfini çıkarabilirsiniz.

Netflix Oynatma Hızını Değiştirmeye Olanak Sağlıyor

Kullanıcılar yeni özellikle birlikte izlemekte oldukları içeriği %25 veya %50 oranında daha yavaş ya da daha hızlı olarak izleyebilecekler. Öncelik olarak Android işletim sistemi bulunan cihazlara sahip olacak bu özelliğin, ilerleyen dönemlerde tüm işletim sistemlerinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Gelen söylentilere göre ‘oynatma hızını değiştirme’ özelliğiyle beraber Netflix’te izlediğiniz tüm içerikleri otomatik olarak varsayılanın veya belirlenen hız dışında bir hızda oynatmak mümkün olmayacak. Yani, kullanıcıların her bir içerik için bu özelliği manuel olarak ayarlaması gerekecek.

Netflix Oynatma Hızını

Başka bir deyişle, herhangi bir dizi ya da film izlerken oynatma hızını o içeriğe göre değiştirdiğinizde, bir sonraki içerikte hız varsayılan hıza dönecek. İçeriği daha hızlı veya daha yavaş izlemek isteyen kullanıcılar ise hızı manuel olarak tekrar ayarlamak durumunda kalacak.

Netflix’in Android uygulamasına sunduğu yeni özelliğin Android cihazlarda uygulanması ve önümüzdeki birkaç hafta içinde dünya genelinde tüm işletim sistemlerinde erişilebilir olması bekleniyor.

PAYLAŞ