İnsanlar fotoğraflarına düzenlemeyi yapmayı sevmektedir. Kendilerini en kusursuz gösteren makyaj uygulamaları ile fotoğraflarını sosyal medyalarda kullanmaktadırlar. En mükemmel ve belli olmayan uygulamaları telefonlarına veya bilgisayarlarına indirerek fotoğraflarında bu programları kullanmaktadırlar.

Fotoğraflarınıza makyaj yaparak kendinizi kusursuz gösterebileceğiniz en iyi makyaj uygulamaları kullanıcılar tarafından belirlendi. Bunlar YouCam Perfect, Makeup, Perfect365, Candy Camera ios ve android uygulamalarıdır.

YouCam Perfect Kullanımı

Android ve İos işletim sistemine sahip cihazların ücretsiz şekilde indirebildikleri bu uygulama öz çekimlerinizde karşılaştığınız pürüzlere son veriyor. Yüzünüzde ki tüm cilt sorunlarını kolaylıkla yok edebilirsiniz. Programı indirdikten sonra indirdiğiniz uygulamayı açın uygulama da bulunan beauty camera kısmına dokunun daha sonra seçenekler karşınıza çıkmaktadır. Sağa veya sola giderek dilediğiniz efekti ayarlayabilirsiniz. Programın ortasında yuvarlak şekilde olan kısma dokunarak fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

Makeup Uygulaması Kullanımı

En çok kullanılan düzenleme programlarından biridir. Fotoğraf düzenleme makyaj yapma konusunda en çok tercih edilen program olarak bilinmektedir. Telefonunuza kolayca indirebileceğiniz programı çok rahat şekilde kullanabilirsiniz. Sadece yüzünüzdeki cilt sorunlarını ortadan kaldırmakla kalmıyor aynı zamanda dilediğiniz saç rengini, dilediğiniz göz rengini de bu fotoğraf uygulaması sayesinde yapabiliyorsunuz. Adeta kendinizi bambaşka bir insana dönüştürebilirsiniz.

Nasıl kullanıldığına gelecek olursak. İlk önce uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Uygulama ücretsizdir, android ve ioslarda bulunmaktadır. Program sizi baştan yarattığı için düzenlemeleriniz biraz uzun sürebilir. İlk olarak kendi fotoğrafınızı çekmeli ve programa yüklemelisiniz daha sonra programdaki seçenekleri yani fondöten, ruj, saç rengi, göz rengi vb. değişiklik yapmak istediğiniz kısmı seçerek rengi belirlemeniz yeterli. Bu sayede renkli lens kullanmak isteyenler veya saçını boyatmayı düşünenler yakışıp yakışmayacağını öğrenebilirler.

Perfect365 Uygulamasının Kullanımı

Bu uygulama programı sadece İOS’lar için geçerlidir. Androidlere yüklenmez. Ücretsiz olan uygulamayı Apple ürünleri sahipleri kullanabilmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra fotoğrafınızı çekip üstünde istediğiniz makyajı yapabilirsiniz. Rimelden fara kadar bütün makyajları yapabileceğiniz bu uygulama fotoğrafa makyaj yapma online şekilde de oluyor. Çünkü fotoğrafınızı online şekilde anında belirtilen sosyal medyalarda paylaşabilirsiniz.

Fotoğraflarda kusursuz gözükmek isteyenlerin tercih ettiği düzenleme programı Perfect365 cildinizi tertemiz gösterir. Ayrıca hangi makyaj tonlarının size yakıştığını da bu program sayesinde öğrenebilirsiniz. Kozmetik ürünlerinin neredeyse hepsini kullanarak telefon üzerinden kolayca makyaj yapabilirsiniz. Kendisini kusursuz göstermek isteyenlerin tercih ettiği uygulamalardan biridir.

Candy Camera Uygulaması Kullanımı

Android ve İos işletim sistemine sahip cihazların ücretsiz indirebileceği fotoğraf düzenleme programıdır. Telefonlarınızda ve bilgisayarlarınızda kolayca kullanabileceğiniz uygulamayı ik önce indirmeniz gerekmektedir. Candy Camera diğer uygulamaların kullanımından biraz farklı, bu programda Classic ve Selfie özelliği bulunuyor ve ikisinden birini seçerek fotoğraf çekmeye başlayabiliyorsunuz. Daha çok fotoğraf için kullanılan bu uygulamada kareler halinde 4 tane fotoğrafınızı oluşturabilirsiniz.

Uygulamada birçok kolaj bulunmaktadır. İstediğiniz sayıda fotoğrafı kolajlamanız mümkün. Fotoğrafınızı çektikten sonra birçok efekt seçeneğini kullanabilirsiniz. Sağa ve sola dokunarak efektler arası geçiş yapabilirsiniz. Bu özellikleri dışında fotoğraflarınızı çerçeve içine alabileceğiniz düzenleme uygulaması da mevcut. İstediğiniz çerçeveyi seçip fotoğrafınızı o çerçeve içine sokabilir ve sosyal medyalarda paylaşabilirsiniz. Çerçevenin yanı sıra bir de ışık efekti bulunmaktadır. Yüzünüze renkli ışıklandırmalar yapabilirsiniz örnek verecek olursak renk renk balonların yansımasını kullanabilirsiniz.

Bütün bu uygulamalar arasında istediğiniz şekilde fotoğrafınızı düzenledikten sonra fotoğrafınızı galeriye kaydetmek için sol alt kısmındaki yere dokunmanız gerekmektedir. Böylece fotoğraflarınızdaki düzenlemeler galerinizi kaydedilmiş olacaktır. Daha sonra galerinizden bütün sosyal hesaplarınızda paylaşım yapabilmektesiniz.

Candy Camera en çok kullanılan fotoğraf düzenlemeleri uygulamaları arasına girmeyi başarmış ücretsiz bir programdır.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.