Evernote yöneticileri son dönemlerin en çok tartışılan konuları arasında yer alıyor. Son iki yılda iki kez üst yönetimde değişime giden popüler not tutma uygulaması, yatırımcılarını endişelendirmeye başladı.

Evernote Yöneticileri

Evernote Yöneticileri Yine Değişti

Mobil dünyanın en popüler not uygulamalarından biri olan Evernote son dönemlerde sancılı bir süreçten geçiyor. İki yılda iki kez üst düzey yöneticileri değişen firma konu ile ilgili yorumsuz kalmayı tercih ediyor.

Aslında uygulama performansı değerlendirildiğinde, Evernote’un kendisini geliştirdiğini ve pek çok yenilik ile daha da kullanışlı hale geldiğini söylemek mümkün. Ancak yönetici kademesinde yaşanan değişimler işler göründüğü kadar yolunda gitmiyor mu endişesine yol açıyor.

Evernote Yöneticileri

Zorlu Süreç

Yoluna sıradan bir not alma uygulaması olarak başlayan ancak günümüzde ofislerde ve hatta okullarda kullanılır hale gelen Evernote yöneticileri nedeni ile zor bir süreçten geçiyor. Bunun nedeni de elbette mali problemler olarak karşımıza çıkıyor.

Uygulama kısa zamanda büyük bir ilerleme kaydetmiş, geçtiğimiz yıl toplam değerlemesi 1.2 milyar doları bulmuştu. Evernote’un kullanıcı sayısı da hayli umut vaad eden bir rakama ulaşmış ve 220 milyonun üzerinde seyretmişti. Bu da uygulama için en parlak dönemi ifade ediyordu.

Ancak firma büyümeyi daha da ileriye taşıma konusunda yetersiz kaldı. Bu da mali açısından tedirginliğin büyümesine yol açtı. Firma Premium servislerin abonelik bedelini düşürdü. Yakın zamanda firmaya yönelik yatırımların da azalacağı yönünde kaygılar arttı.

Bu da yetmezmiş gibi Evernote yöneticileri konusunda da zorlu bir döneme girdi. Firma ikinci kez önemli yöneticilerini kaybetti. Firmadan ayrılan yöneticiler arasında Teknoloji şefi Anirban Kundu, İnsan Kaynakları Şefi Michelle Wagner, Finans Şefi Vincent Toolan da yer alıyor.

Yaşanan istifalar yatırımcıları tedirgin etmeye yetti. Üstelik yatırım turunun yaklaşması firmanın konuyla ilgili açıklama yapmasının önüne geçiyor. Olağan olarak tanımlanan bu değişiklik yatırımcıyı nasıl etkileyecek, önümüzdeki süreçte göreceğiz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.