En kıymetli varlığınız olan zamanı verimli değerlendirmenize ve işiniz gereği başvurduğunuz programları, hedeflediğiniz şekilde kullanabilmenize yardımcı olan Monster Huma H4 serisi iş bilgisayarları, kendi içlerinde konfigürasyonlarına göre farklılık gösteriyor. Temelde pek çok özelliği aynı olan modeller arasından, gümüş ve siyah renk alternatiflerine sahip Huma H4 V2.2 ve V2.2.1 öne çıkıyor. Modellerin benzeşen ve birbirinden ayrılan yönlerini öğrenmek ise seçim yapma aşamasında önem taşıyor.

Her İki Model de Fiziksel Açıdan Aynı

İnce kasalı dizüstü bilgisayar modelleri arasında yer alan her iki Huma H4 iş bilgisayarı da gerek kullanım gerekse taşıma esnasında size kolaylık sağlayacak fiziksel özelliklerle geliyor. Yalnızca 17,1 mm’lik kalınlığa sahip kasası ve 49,74 WHr değerindeki bataryasıyla birlikte 1,05 kilogramlık ağırlığa ulaşan taşınabilir bilgisayarlar, tasarım noktasında bir farklılık içermiyor.

Son derece keskin görüntüler sunan 14.1 inç genişliğindeki Full HD çözünürlüklü ve IPS panelli ekranlarla donatılan Monster Huma H4 V2.2 ve V2.2.1, kullandığınız uygulama ve diğer tüm dijital içeriklere ait görüntüleri, doğru renkler eşliğinde görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Ekranın mat yapıda olması ise aydınlık ortamlarda da çalışmalarınızı sürdürebilmeniz açısından avantaj sağlıyor. Çalışma sürecinizde bulunduğunuz ortamın ışık koşullarından bağımsız olarak bilgisayarınızı efektif şekilde kullanabilmenizi olanaklı kılan bir diğer unsur da arka aydınlatmalı Türkçe Q klavye oluyor. Her iki modelde de bulunan arka aydınlatmalı klavyenin ışığı, arzu edildiği takdirde devre dışı bırakılabiliyor.

Kamera ve Bağlantı Noktalarında Farklılık Yok

İşiniz gereği sıklıkla sesli ve görüntülü görüşmelere katılıyorsanız, Huma H4 V2.2 ve V2.2.1 modellerinde yer alan kızılötesi özellikli HD çözünürlüklü kamera, beklentilerinize yanıt veriyor. Yerleşik mikrofonu sayesinde ek bir mikrofona gerek duymadan kullanabileceğiniz kamera, ekranın hemen üst bölgesinde konumlanıyor. Sound Blaster Cinema 5 destekli 2 x 2 Watt’lık stereo hoparlör de modellerin standart özellikleri içerisinde bulunuyor.

Bilgisayar çevre birimlerinden görüntü aygıtlarına, depolama cihazlarından ses birimlerine kadar pek çok cihazı Huma H4 bilgisayarlara bağlamanız mümkün oluyor. Her iki modelde de ortak olan; bir adet USB 2.0, iki adet USB 3.1 (A), bir adet USB 3.1 (C), bir adet HDCP destekli HDMI ve 2 in 1 yapıdaki ses portu, yeni nesil kullanım senaryolarında değerlendirilebiliyor. Kablosuz bağlantı standartları açısından da aynı olan sistemler, Intel’in çift bant 802.11ac özellikli Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 bağdaştırıcısını kullanıyor.

Dâhili Donanım Bileşenlerinde Değişiklikler Söz Konusu

En iyi taşınabilir bilgisayar deneyimini yaşayabilmeniz adına güncel donanım bileşenleriyle güçlendirilen Huma H4 V2.2 ve V2.2.1 modelleri, Intel’in ID3E34 yonga setini kullanıyor. Sekizinci nesil Intel Core i7-8565U işlemcisiyle modern uygulamaları sorunsuz şekilde çalıştıran ve sisteme yük bindirebilecek uygulamaları akıcı biçimde değerlendirebilmenize olanak veren bilgisayarlar, güç yönetimi konusunda dikkat çekiyor. Yüksek grafik işlem gücü gerektirmeyen uygulamalarda işlemci içerisinde yer alan Intel UHD Graphics 620, grafik işlem yükünü sırtlarken daha kapsamlı grafikler içeren uygulama ve oyunlarda NVIDIA GeForce MX 250 ekran kartı bayrağı teslim alıyor. 2 GB belleğe sahip ekran kartı, işlemci gibi düşük güç tüketiyor ve bilgisayarın serin ve sessiz çalışmasına katkıda bulunuyor.

Her iki bilgisayarın ayrıldığı temel noktalar; bellek (RAM), depolama birimi ve işletim sistemi oluyor. Huma H4 V2.2 modelinde 2400 MHz frekansında çalışan 8 GB DDR4L bellek ve 256 GB kapasiteli Intel 760P SSD bulunurken Huma H4 V2.2.1 modelinde ise 2400 MHz frekansında çalışan 16 GB DDR4L bellek ve 512 GB kapasiteli XPG SX8200 PRO SSD yer alıyor. Ayrıca H4 V2.2.1 modelinin beraberinde 64-bit Windows 10 Home SL işletim sistemi de geliyor. Ürünleri incelemek ve satın almak için https://www.monsternotebook.com.tr/huma/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.