İstanbul’un nasıl bir yer olduğunu hepimiz biliyoruz. Hele ki İstanbul’da yaşamayan birisiyseniz; ne, nerede bulmak biraz zor olabiliyor. Bu sorunlara çare olacak bir İstanbul rehberi geliştirildi: İST. Rehberim.

İstanbul Rehberi

İST. Rehberim Her Şeyi Barındıran Bir İstanbul Rehberi Adeta!

Normal şartlarda ulaşım için ayrı, hastane için ayrı, nöbetçi eczane için ayrı, ATM için ayrı, etkinlikler için ayrı uygulamalar indirmek zorunda kalırsınız. Bütün hepsini değil de ancak birazını barındıran uygulamalar bulabilirsiniz.

Lakin bu durum İST. Rehberim ile tarih olmuş çünkü hepsi bu uygulamanın içerisinde mevcut. Dilerseniz uygulama içerisinden hastanelerin nerede olduğuna bakarken bir yandan da Marmaray seferlerine bakabilir, Zeytinburnu’ndan Gebze’ye kadar tüm duraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

En yakın ATM nerede diye bakarken aynı zamanda, size en yakın olan otoparkları listeleyebilir, kapasitesinden çalışma saatlerine, ücret tarifelerine kadar çeşitli bilgileri anında cep telefonunuzda görebilirsiniz. Nöbetçi eczane neredeymiş, ararken, en yakın veteriner nerede bunu bile görebiliyorsunuz.

İstanbul Rehberi

Uygulamayla artık ister çilingir, ister sıhhi tesisatçı aramak için zaman kaybetmeye son. Bütün hepsine uygulama üzerinden erişebilir, semtinize göre filtreleyebilir, size en yakın olanı bulup iletişime geçebilirsiniz.

İST. Rehberim sadece acil durumlar için değil, zevkleriniz ve hobileriniz için de büyük bir yardımcı. İstanbul’da gerçekleşen bütün etkinleri bu uygulamadan görebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde konserler, sahne sanatları, atölyeler, sergiler ve workshoplar nerede, ne zaman yapılacak tamamına ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın en güzel taraflarından birisi de sadece ulaşmakla kalmayıp uygulama içerisinden direkt olarak bilet alımına geçiş yapabiliyorsunuz. Etkinlikler arkadaşlarla güzel, tek tık ile etkinlikleri paylaşabiliyorsunuz da!

İstanbul Rehberi

Bütün bu özelliklere sahip İstanbul rehberini indirmek tamamen ücretsiz. Tabii hemen belirteyim bu güzelim uygulama sadece Apple App Store’da mevcut. Şubat 2019 gibi bir çıkış tarihi olan Türk yapım uygulamanın Android versiyonu ne zaman gelir bilemiyorum.

Uygulamayı indirmesi ücretsiz olduğu gibi reklamları kaldırmak isterseniz çok cüzi bir miktar ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda geliştiriciye destek olabilir ya da kahve de ısmarlayabilirsiniz.

iOS 13 ile birlikte uygulamaya karanlık mod özelliği de gelmiş. Güncele ayak uyduran bu uygulamayı dilerseniz Apple App Store’dan indirebildiğiniz gibi aşağıdaki linkten de indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.