Çin menşeili OnePlus 6 ve 6T modelleri için OxygenOS 10.3.5 güncellemesi yayınladı. Temelde hata düzeltmelerine odaklanan güncelleme, cihazlara OnePlus Buds desteği de kazandırıyor.

OnePlus, piyasaya sunduğu özelliklerle fiyatının birçok markaya göre düşük olmasından dolayı kullanıcıların tercih listesinde üst sıralarda yerini alıyor. 2018 yılında piyasaya sürülen ve döneminin en çok konuşulan akıllı telefonlarından olan OnePlus 6 ve 6T modelleri için şirket güncelleme konusunda da kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı.

OnePlus 6 ve 6T, kutusundan sırasıyla Android 8.1 Oreo ve Android 9 Pie işletim sistemiyle çıkan iki model de daha sonra Android 10 işletim sistemi güncellemesini aldı. Şimdilerde ise şirket, birçok hata düzeltmeleri içeren OxygenOS 10.3.5 güncellemesini bu telefonlar için yayınladı.

Çin merkezli şirketler, teknoloji devlerini rekabete zorlamaya devam ediyor. Temmuz 2020 güvenlik yamalarını da içeren yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar OnePlus Buds modelini cihazlara daha kolay bir şekilde bağlayabilecek.

Piyasaya sürdüğü akıllı telefon performanslarıyla son dönemlerin en popüler markası hâline gelen OnePlus, telefon modelleri için düzenli olarak yayınladığı güvenlik ve donanım yazılımı güncellemeleriyle fark yaratıyor. Şirket, Android olarak Google’ın yanı sıra üç büyük işletim sistemi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi ile desteğini garanti eden belli markalardan sadece biri.

OnePlus 6 ve 6T OxygenOS 10.3.5 Güncellemesi Neler İçeriyor?

Her iki cihaz için de 250 MB boyutunda olan ve OnePlus Buds desteğini de ekleyen OxygenOS 10.3.5 güncellemesi yakın zamanda tüm ülkeler için indirilebilir olacak. Güncellemenin bazı detayları ise şöyle:

RAM yönetimi optimizasyonu yapıldı. Chrome web tarayıcısı ile gezinirken kilitlenme sorunu düzeltildi. GMS paketi 2020.05 olarak güncellenmeye alındı. Sistem kararlılığı artırıldı ve genel hatalar düzeltilerek daha akıcı hale geldi. Android Güvenlik Yaması düzeyi 2020.07 olarak güncellenerek OnePlus Buds modeli cihaz ile daha hızlı bağlantı kuracak. “Logkit” uygulaması açılırken yaşanan siyah ekran sorunu çözüldü.

240 MB boyutundaki sözü edilen güncelleme, OTA ile tüm kullanıcılara dağıtılıyor. OnePlus kullanıcıları, telefonlarından Ayarlar > Sistem > Sistem Güncellemeleri adımlarını takip ederek güncellemenin kendi cihazları için yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol edebilirler.

Gelecekteki güncellemelerden değinecek olursak hem OnePlus 6’nın hem de 6T’nin önümüzdeki süreçte yayınlanacak olan Android 11 güncellemesini alması bekleniyor. Bu konuda şirket tarafından güncellemenin yayın tarihi için yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

PAYLAŞ