İlk olarak 2012 yılında serüvenine başlayan RingPara uygulamasının, Mustafa Sandal ve Vestel’in desteğiyle yeniden karşımıza çıkacağı önceden duyurulmuştu. Uygulama, 2 aya yakın bir test sürecinden geçirildikten sonra, 22 Kasım tarihinde Android platformunda kullanıma sunuldu.

RingPara ile kullanıcılar, kendilerine gelen aramalarda reklam gösterilmesiyle para kazanıyorlar. Bu uygulamadan yararlanabilmek için Android işletim sistemli bir telefona sahip olmak ve 15 yaşın üstünde olmak gerekiyor. Uygulamanın para birimi RP olarak adlandırılıyor.

RingPara Mobil Reklam Uygulaması

1000 RP, 10 TL’ye Karşılık Geliyor

Uygulama içerisinde kazanılan 100 RP karşılığında 1 TL kazanıyorsunuz. RingPara ile para kazanabilmek için yapmanız gereken tek şey ise gelen aramalardaki kısa reklamları izlemek. 2012 yılındaki ilk yayınlanma tarihinde 30 bin kullanıcıya sahip olan RingPara, şimdi ise 35 bin 51 kullanıcıya ulaştı.

RP kullanıcılarının telefonu her arandığında karşılarına bir kısa reklam çıkıyor ve kullanıcılar, bu reklamı izlediği an otomatik olarak hesaplarına RP ekleniyor.

Paranın hesabınıza eklenebilmesi için en az 5 saniye beklemeniz gerekiyor. Eğer 5 saniyeden önce telefonunuzu açarsanız ya da aramayı reddederseniz hesabınıza para yüklemesi gerçekleşmiyor.

RingPara Mobil Reklam Uygulaması

Telefonunuzun sürekli olarak birileri tarafından aranması ise sizin daha çok reklam izleyerek daha çok para kazanacağınız anlamına gelmiyor. Bunun sebebi, sistem tarafından günlük olarak belirli bir reklam yayınlanma sınırı konulmuş olması. Bu sınırı geçtikten sonra gün içerisinde daha sonraki aranmalarınızda telefonunuzda reklam gösterilmiyor.

Uygulama, ayrıca kullanıcılarına izlemek istedikleri reklam türünü ve hangi saat aralıklarında reklam yayınlanacağını seçme imkanı da veriyor.

RingPara Nerelerde Kullanılıyor?

Uygulamanın içerisinde yayınlanan reklamlar, RingPara uygulamasının ana sayfasında da yayınlanıyor. Ayrıca ana sayfada, bu reklamların RP değeri de paylaşılıyor.

Şimdilik RP para birimi, sadece İninal ile yapılan alışverişlerde kullanılabiliyor. Fakat ilerleyen zamanlarda RP paralar ile GSM paketleri satın alabilmek, arkadaşlarınıza puan gönderebilmek ve bağış yapabilmek de mümkün olacak.

Ayrıca uygulamanın ilerleyen günlerde tasarımının değişeceği ve daha kullanışlı bir arayüze kavuşacağı da gelen haberler arasında.

Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa ve Ringpara sayesinde para kazanmak istiyorsanız, uygulamayı buraya tıklayarak hemen indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.