Akıllı telefon teknolojilerinin gelişip hızla hayatımıza girmesiyle birlikte yeni kavramlar da hayatlarımızdaki yerini hızla almaya devam ediyor. Birçok ülke kendi markasıyla çeşitli akıllı telefonlar üreterek, akıllı telefon pazarındaki yerini alıp bu teknolojiye büyük yatırımlar gerçekleştirdi ve geliştirmeye devam etti. Android 8.0 güncellemesi alacak cihazlar hangileri görelim.

Android 8.0 Güncellemesi

Android 8.0 İşletim Sistemi Nedir ?

Bilgisayar mantığı ile çalışan akıllı telefonlar kompakt yapıları, kolay kullanılabilirliği ve işletim sistemi ile sıradan bilgisayarlardan ayrılmakta. Android işletim sistemi adı verilen bu sistem, akıllı telefon ve cihazlar için geliştirilmiş yazılım topluluğu.

Geliştirilebilir bu sistem sayesinde büyük telefon üreticileri farklı özellikler, farklı uygulama ve programlar geliştirerek kalitelerini, farklılıklarını gösterirler. Android 8.0 sistemi çeşitli nedenlerden dolayı güncellemeler alıyor. Güvenlik, teknoloji, yazılım gibi bazı temel değişikliklerin telefonlara gelebilmesi için Android 8.0 güncellenmesi çeşitli aralıklarla güncellenmekte.

Android 8.0 Güncellemesi
Android 8.0 Güncellemesi Hangi Samsung Modellerine Geliyor?

Teknolojinin dev markalarından olan Samsung, bazı modellerinde eskide kalan Android 8.0 Oreo güncellemesini henüz vermeyerek tepki topladı.

Samsung, bazı modellerinde Android yazılımı güncelleme sorunu yaşamakta. Android 9.0’ın piyasada olduğu bu günlerde halen Android 7.0 kullanan bazı modeller için nihayet Ekim ayında Android 8.0’e kavuşacaklarının müjdesi verildi. Android 8.0 dağıtım sürecini başlattığını duyuran Samsung, 4 adet modeli için Android 8.0 güncellemesini hazırladı.

Android 8.0 güncellemesi olarak bilinen Oreo güncellemesi Samsung Galaxy A8 2016, Galaxy J7 Pro, Galaxy J5 Pro, Galaxy J3(SM-J330F) modellerine gelecek. 1 Ekim’de Galaxy J3(SM-J330F) modeli için yayınlanacak güncelleme, 5 Ekim’de Galaxy J5 Pro, 23 Ekim’de Galaxy J7 Pro ve 26 Ekim’de de Galaxy A8 2016 modellerine gelmiş olacak. Uzun zamandır bu güncellemeyi bekleyenler bu tarihlerden sonra güncellemelerini yapıp, Android 9.0 güncellemesi için bir açıklama gelmesini bekleyecekler.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.