Instagram gece modu için hazır olun! Bundan sonra popüler pek çok mobil uygulamada olduğu gibi Instagram’da da gece modu kullanılabilecek.

Instagram gece modu

Instagram Gece Modu Nasıl Kullanılacak?

Popüler uygulama Instagram, dikkat çeken bir yenilik ile kullanıcısının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Aslında söz konusu yeniliğe diğer mobil uygulamalardan dolayı oldukça aşinayız. Benzer bir çalışmayı geçtiğimiz günlerde YouTube’da görmüş, oldukça beğenmiştik. Şimdi ise sırada Instagram var!

Instagram’ı karanlık modda kullanmamız, artık mümkün hale geliyor. Bir geliştiricinin üzerinde çalıştığı eklenti sayesinde özellik kullanılabilir olacak. Kısacası özelliğin direkt Instagram güncellemesinden kaynaklandığını söylemek yanlış olur. Ancak geliştiricinin çalışması sayesinde Chrome eklentisi üzerinden uygulamayı gece moduna geçirmek mümkün oluyor.

Yapılması gereken ise son derece basit. Chrome’un eklenti mağazasından “Night Mode For Instagram” eklentisini indirerek, uygulamayı karanlık modda kullanabilirsiniz. Ancak başta da belirttiğimiz gibi bu özellik uygulama içinde yer almayacak, yalnızca söz konusu eklenti kullanıldığında Chrome üzerinden kullanılabilecek.

Kullananlar, eklentiden oldukça memnun. Renk düzenlemesi ve kullanışlılığı değerlendirildiğinde, eklenti gelecek vadediyor.

Karanlık mod desteği sunan uygulamalar, kullanıcılarını hem gece kullanımlarında rahatsız eden ışık furyasından kurtarıyor hem de pil tasarrufu sağlıyor. YouTube dışında popüler uygulamalar Twitter, Tumblr, Telegram, Discord, Skype de karanlık mod desteğine sahipler.

Instagram gece modu

Eklentiyi Kurmak Güvenli Mi?

Söz konusu özelliğin uygulamanın kendisi tarafından sunulmaması, kullanıcılarda güvenlik anlamında endişe yaratabilir. Ancak eklentinin Chrome üzerinden indirilebildiğini ve herhangi bir güvenlik sıkıntısı barındırmadığını belirtelim.

Özellikle uyumadan önce Instagram’da gezinmeyi seviyorsanız bu özellik sayesinde hem pil tasarrufu sağlayacak hem de göz yoran ışıktan kurtulacaksınız.

Özelliğin yakın bir gelecekte Instagram’ın kendi uygulaması üzerinden sunulması da beklentiler arasında. Bakalım Instagram, önümüzdeki günlerde bu konuda bir hamle yapacak mı…

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.