Android Pie Google hatası nedeni ile %99 şarjda güç tasarrufuna geçiyor. Google’ın hatası dolu şarjlı cihazlarda güç tasarrufuna neden oldu.

Android Pie Google

Android Pie Google Yüzünden Hata Veriyor

Merakla beklenen Android Pie en sonunda yayınlandı ve kullanıcısı ile buluştu. Google, söz konusu yeni sürümü geliştirmek için hız kesmeden çalışmalara devam ediyor. Ancak yapılan bir çalışma yeni sürümün son derece mantıksız bir hata ile karşımıza çıkmasına neden oldu.

Aslında amaçlanan Android Pie’ın güç tasarrufu özelliğini güçlendirmekti. Google bunu yapmaya çalışırken cihazların %99 şarj ile güç tasarrufu moduna geçmesine yol açtı. Bu hata nedeniyle şarjınız dolu olmasına rağmen cihazınız güç tasarrufu moduna geçebilir.

Android Pie Google

Google Özür Diledi

Google, Android Pie ile birlikte kullanıcılarına pek çok fayda sunmak istiyor. Bunların başında da güç tasarrufu geliyor. Bilindiği gibi akıllı telefonlarla ilgili en büyük problem şarjlarının kısa sürede bitmesi.

Hal böyle olunca dev şirketler bu konuya çözüm bulmak için seferber olmuş durumda. Güç tasarrufu moduna yönelik çalışmalar da bu amacı barındırıyor. Bu mod gereksiz güç harcamalarının önüne geçiyor. Ancak bu durum şarjınız azaldığında fayda sağlar. Eğer şarjınız doluysa bu mod bazı sıkıntıları beraberinde getirebilir.

Söz konusu durum kullanıcıların Reddit ve diğer platformlar üzerinden şikayetlerini yazmaları ile gündeme geldi. %99 doluluk oranına sahip cihazlar güç tasarrufu moduna geçiyordu üstelik bu cihazlar Android Pie işletim sistemine sahipti.

Durum kısa sürede ortaya çıktı ve hatanın Google kaynaklı olduğu anlaşıldı. Android’in sahibi olan Google konu ile ilgili açıklama yaptı. Pil tasarrufu özelliği ile yapılan denemeler sırasında hatanın gerçekleştiğini belirten şirket, testlere istenilenden fazla kullanıcı dahil edildiği için bu sorunun ortaya çıktığını belirtti. Özür dileyen Google, sorunu çözerek olayı tatlıya bağlamayı başardı.

 

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.