WhatsApp durum bölümünde reklam yayınlanması ile yeni bir gelir kapısı kazanılmış olacak. Facebook’un popüler uygulamadan nasıl gelir elde edeceği son dönemlerde çok tartışılıyordu. Bu konudaki yeni çalışma ortaya çıktı.

WhatsApp Durum Bölümünde Reklam Modeli

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın gelir modelleri ile ilgili yapılan çalışmalar art arda ortaya çıkmaya başladı. İşletmeler için sunulan ve gelir elde edilecek modelin ardından şimdi de durum bölümünde yayınlanacak reklamlar ile ilgili açıklama geldi.

WhatsApp durum bölümünde

Elbette gelir modellerinin art arda paylaşılması şaşırtıcı değil çünkü Facebook milyonlarca dolar harcadığı WhatsApp’tan gelir elde etmeyi aklına koymuş görünüyor. Bu konuda yapılan son çalışma son kullanıcıyı da ilgilendirecek gibi görünüyor.

Yakında Durum bölümünde reklam gösterimleri başlayacak. Bu durum kullanıcıları çok memnun etmeyecek gibi görünse de Facebook için gelir elde etme umudunu artırıyor.

Facebook Instagram Hikayeler bölümünün reklam anlamında elde ettiği başarının ardından önce kendi platformunda sonra da WhatsApp’ta durum bölümünü değerlendirme kararı aldı.

WhatsApp durum bölümünde

Durum Reklamları Ne Kadar Etkili Olur?

Şimdi merak edilen soru ise durum reklamlarının ne kadar başarılı olacağı. Instagram Hikayeler’de büyük başarı gösteren reklam modeli için WhatsApp doğru bir mecra mı bunu deneyimlemeden anlayamayacağız.

Ancak gerçek şu ki WhatsApp Durumlar, Instagram ve Facebook’un Hikaye bölümleri kadar rağbet görmedi. Etkileşim seviyesi Instagram ile kıyaslanamayacak seviyede olan WhatsApp bu bölümden gelir elde edebilecek mi, daha doğrusu bu durum son kullanıcıyı nasıl etkileyecek birlikte gözlemleyeceğiz.

Yine de görünen o ki son dönemde değer kaybeden ve dolayısıyla maddi zarara uğrayan Facebook, WhatsApp’tan gelir elde etmeyi aklına koydu bile. Çalışmalarını hızlandıran ve farklı gelir modelleri ile gündeme gelen Facebook’un popüler uygulamayı kazanç merkezi haline getirip getiremeyeceğini önümüzdeki süreçte göreceğiz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.