Apple Music 6 ay bedava olacak ve kullanıcılar bu deneyimi 6 ay boyunca ücretsiz yaşayacak. Popüler müzik servisi, kullanıcılarını hayli memnun edecek müjdeyi verdi.

Apple Music 6 ay bedava

Apple Music 6 Ay Bedava

Teknoloji devi Apple, hayli bonkör davranarak kullanıcılarını sevindirdi. Apple Music deneyimini genele yaymak isteyen şirket bu servisi altı ay boyunca ücretsiz yapmaya karar verdi.

Aslında Apple Music’in üç ay süreli bir deneme sürümü mevcuttu. Ancak Amerika’da bu süreyi uzatmaya karar veren şirket deneme süresine üç ay daha ekledi.

İlk defa Apple Music kullanacak olanlar Apple ile Verizon arasındaki anlaşmadan yararlanabilecekler. Verizon şirketinin pazarlamadan sorumlu olan Başkan Yardımcısı Angie Klein konuyla ilgili açıklama yaptı ve bu anlaşmanın sadece bir başlangıç olduğunun müjdesini verdi.

Bu da önümüzdeki dönemlerde yeni anlaşmaların kapıda olduğu anlamına geliyor. Ancak anlaşmalar ne yönde olacak, kullanıcıları nasıl etkileyecek, şimdilik belirsizliğini koruyor.

Apple Music 6 ay bedava

Deneme Süresinden Kimler Yararlanabilecek?

Bu dev fırsattan kimler yararlanabilecek? En merak edilen soruların başında bu geliyor. Altı aylık deneme sürecinden faydalanabilmek için Verizon müşterisi olmak gerekiyor. Ayrıca kampanya şimdilik sadece Amerika’da geçerli.

Deneme süreci 16 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak. Ne yazık ki Türkiye’deki kullanıcılar bu ayrıcalıklı durumdan faydalanamayacak ancak benzer çalışmaların diğer ülkeler için de hayata geçirilmesine dair beklentiler hayli yüksek.

Apple Music son dönemde Spotify gibi genele yayılmak için türlü çalışmalar yapıyor. Spotify kullanıcıları benzer bir kampanyanın ülkemizde de Spotify ve operatörler arasında gerçekleştirildiğini anımsayacaktır.

Bu nedenle önümüzdeki süreçte Apple Music de benzer bir kampanyayı ülkemizde faaliyet gösteren operatörler ile gerçekleştirebilir. Bu da müzik tutkunları için son derece keyifli bir gelişme olacaktır.

Şimdilik Amerika’da yaşayan ve Verizon müşterisi olan kullanıcıları ilgilendiren bu gelişmenin en kısa sürede ülkemizde de gerçekleşmesini temenni ediyoruz.

 

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.