Canı sıkılan çoğu kişi için oyunlar, şahane bir rahatlama yolu. Fakat çocuklar ve gençler arasında kontrolsüz bir şekilde oyun oynanması, zaman zaman ruhsal ve fiziksel sorunlara neden olabiliyor. Buna benzer bir olay, yakın zamanda Çin’de yaşandı. Yerel haber kaynaklarının belirttiğine göre; 20 saat boyunca aralıksız oyun oynayan genç bir oyuncu, felç oldu.

aralıksız oyun oynayan genç oyun bağımlıları internet kafe

20 Saat Boyunca Oyun Oynamak

Oyun bağımlılığı sıklıkla tartışılan bir konu. Ama düşünün bir kere, en fazla kaç saat oyun oynayabilirsiniz ki? Haberimizde bahsi geçen genç oyuncu, tam 20 saat boyunca aralıksız bilgisayar oyunu oynamış. Sonuç ise oldukça vahim…

Olay, Çin’deki bir internet kafede geçiyor. Hiç mola vermeden 20 saat oyun oynayan kimliği belirsiz genç, bir süre sonra tuvalete gitmek istiyor. Ancak o sırada ayaklarını kıpırdatamadığını fark ediyor.

Genç oyuncu, önce bunun kısa süreli bir uyuşukluk olduğunu düşünüyor; ancak çevresindeki kişiler, olayın daha ciddi olabileceğini düşünerek sağlık ekiplerine haber veriyor.

Acil yardım görevlilerinin müdahalesi sonrası hastaneye götürülen gencin, yapılan tetkikler sonucu felç olduğu anlaşılıyor.

Çin internet kafe aralıksız oyun oynayan genç

Felçli Gencin Son Sözleri

Sizce tedavi altına alınan genç, yaptığı çılgınlık hakkında ne söylemiş olabilir? Pişman olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Oyun tutkunu genç, o sırada hala oynadığı oyunu ve ulaşacağı skoru düşünüyordu.

Felç olan gencin hastaneye giderkenki son isteği, oyunun devam ettirilmesi ve oynadığı oyunun kaydedilmesiydi. Gelen son bilgilere göre, gencin tedavisi halen sürüyor.

aralıksız oyun oynayan genç bilgisayar oyunu

Oyun Bağımlılığı Ciddi Bir Tehdit Mi?

Son yıllarda giderek yaygınlaşan oyun çılgınlığı, devasa bir sektörün doğmasına da neden oldu. Zaman içinde bilgisayar oyunlarına mobil oyunlar eklendi ve oyunlar, dilediğimiz her an ulaşabileceğimiz şekilde elimizin altına geldi.

Peki sizce, oyun bağımlılığı toplum için ciddi bir tehdit olabilir mi? Oyunlar, sadece çocuklar ve gençleri mi etkiliyor? Yoksa oyunların etkisi, yaşımızdan bağımsız mı?

Sizce haberimizdeki aralıksız oyun oynayan genç gibi örneklerin devamı gelir mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.